به گزارش پارس نیوز، 

 روزنامه عبری زبان اورشلیم پست در واکنش به دیدار اخیر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و یک هیئت از مسیحیان پروتستان حامی رژیم صهیونیستی نوشت که این دیدار نشانه جدیدی از توسعه روابط میان عربستان و اسرائیل است، چراکه به نوشته واشنگتن پست بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از مقامات ارشد دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواسته است که به حمایت از بن سلمان علی‌رغم نگاه‌های منفی به او در مورد دخالت وی در قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی ادامه دهد.

زمان انجام این دیدار کلید واژه علنی شدن روابط اسرائیل و عربستان است، چراکه این هیئت پس از دیدار با محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی وارد ریاض شد این در حالی است که چند روز پیش محمد بن زاید، ولیعهد امارات رسما از میری رگف، وزیر فرهنگ و ورزش این رژیم برای بازدید از مسجد شیخ زاید بن سلطان در ابوظبی دعوت کرد.

عربستان در مسیر عادی سازی علنی روابط خود با رژیم صهیونیستی

مایک ایوانز، موسس "انجمن دوستان موزه صهیون در قدس" و جویل روزنبرگ، نویسنده و فعال پروتستانی که در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کند در راس این هیئت قرار داشت که به نوشته روزنامه اورشلیم پست یکی از مشهورترین حامیان اسرائیل است.

به گفته منابع مطلع، آنچه در دیدار محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با این هیئت گذشته به طور مستقیم با مساله اسرائیل و فلسطین و همچنین روابط آمریکا و عربستان در ارتباط بوده است.

این هیئت مسیحی در بیانیه‌ای اعلام کرد: شکی در این نیست که اکنون زمان ایجاد تغییر اساسی در خاورمیانه فرا رسیده است و ما به دنبال ادامه این روابط و گفت‌وگوها هستیم.

سایت روزنامه اورشلیم پست نوشته است، این گروه از مسیحیان پروتستانی "سفیران غیررسمی" دولت اسرائیل هستند که می‌خواهند با عربستان برای تقابل با ایران ائتلاف کنند.

به نوشته این روزنامه، در روابط جدید رو به گسترش بین اسرائیل و عربستان ولیعهد عربستان میزبان این گروه از مسیحیان پروتستانی حامی اسرائیل به رهبری جویل روزنبرگ بود که یکی از برجسته‌ترین حامیان اسرائیل است.

جانی مور یکی از اعضای این هیئت نیز گفت: این گروه نماینده اسرائیل نبود و این سفر با هماهنگی کاخ سفید انجام شد.

وی که به عنوان هماهنگ‌کننده غیررسمی کاخ سفید برای این گروه از مسیحیان پروتستانی محافظه کار که نزدیک به ترامپ هستند کار می‌کند بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت: قتل خاشقجی را با محمد بن سلمان بررسی کردیم.

نکته جالب توجه این است که این گروه از رهبران مسیحیان پروتستان معمولا در کاخ سفید برای مشورت و مراسم‌ها حاضر می‌شوند.

در ایمیل لری روس، مسؤول روابط عمومی این گروه نیز آمده است، مساله حقوق بشر و پرونده جمال خاشقجی اولین مسائلی بود که با محمد بن سلمان بررسی شدند.