به گزارش پارس نیوز، 

ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد بی‌کفایتی آمریکا و گروه موسوم به نیرو‌های سوریه دموکراتیک باعث تسلط تروریست‌ها وهابی صهیونیستی داعش بر مناطقی در شرق فرات شده است.

این مقام وزارت دفاع روسیه همچنین افزود اوضاع در مناطق تحت کنترل آمریکا به ویژه در شهر الرقه رو به وخامت است.

او اعلام کرد مناطق تحت تسلط آمریکا در سوریه، مناطق کاهش تنش یا مناطقی نیستند که درگیری در آن ممنوع باشد بلکه این منطقه، منطقه‌ای خاکستری است که به سبب عملیات تروریستی فراوان و گروگان گیری، اوضاع در آنجا به سرعت نابسامان‌تر می‌شود. این واقعیت‌ها با سیل اطلاعاتی که در اختیار مرکز آشتی روسیه در سوریه قرار گرفت، تایید و ثابت شد واشنگتن و نیرو‌های سوریه دموکراتیک نمی‌توانند تسلط خود را تحکیم و اوضاع را کنترل کنند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: داعش با بهره برداری از ناتوانی آمریکا و نیرو‌های سوریه دموکراتیک در رویارویی پُرقدرت با تروریست‌ها در آن سوی رود فرات، بار دیگر برخی مواضع آزادشده از دست این گروه را پس گرفت. این گروه تروریستی، مواضع خود را در شهرک‌های مسکونی هجین، السوسه، المراشده و الباغوز فوقانی تقویت کرده است. 

کوناشنکوف گفت: نیرو‌های دولتی سوریه، مناطق اطراف الرکبان را از دست داعش آزاد کردند و از این مناطق که امروز در کنترل واشنگتن است، مناطق مسکونی به طور ناگهانی هدف حمله گروه‌های مسلح قرار می‌گیرند. مسئله قابل توجه این است که آوارگان اردوگاه الرکبان به افراد مسلحی تبدیل می‌شوند که بدون هیچ مبالغه برای رسیدن به لقمه نانی به این گروه‌های مسلح پیوسته اند. "