به گزارش پارس نیوز، 

عضو ستاد انتخاباتی ترامپ گفت، هیچ راهی برای تایید بی‌گناهی ولیعهد سعودی در ماجرای قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد آل‌سعود وجود ندارد.

جان فردریکس در گفتگو با شبکه تلویزیونی الجزیره عربی تاکید کرد: «آیا کسی هست که تائید کند محمد بن سلمان ولیعهد سعودی از قبل از طرحی که برای قتل خاشقجی ریخته شده خبر نداشته و یا خودش دستور این کار را نداده است. هیچ کس باور نمی‌کند که محمد بن سلمان در این قتل نقشی نداشته است.»

وی افزود: «ما باید بپذیریم که ولیعهد عربستان به نوعی در این حادثه دست داشته است. عقل نمی‌پذیرد که هجده نفر سوار هواپیمایی شوند و به استانبول بروند و همین که خاشقجی وارد کنسولگری عربستان در استانبول می‌شود او را خفه کنند و او را تکه تکه کنند و همه این کار‌ها را از جانب خود انجام دهند.»

فردریکس افزود: «مساله‌ای که رخ داده است رابطه آمریکا و عربستان را تغییر خواهد داد. اینکه مسئولان آمریکایی از جمله مایک پمپئو بر جمع آوری بیشتر اطلاعات درباره قضیه خاشقجی تاکید می‌کنند ناشی از آن است که انتخابات میان دوره‌ای آمریکا نزدیک است و این مساله باعث می‌شود که دولت ترامپ تا زمانی که به اطلاعات بیشتری دست نیافته موضعی یا موضع روشنی در قبال قتل خاشقجی اتخاذ نکند. دولت ترامپ شش روز دیگر منتظر می‌ماند تا انتخابات میان دوره‌ای برگزار شود و این انتخابات به منزله همه پرسی درباره دونالد ترامپ و طرح و برنامه او است. با توجه به اطلاعاتی که ترکیه درباره قتل خاشقجی ارائه کرده است روایت عربستان در این خصوص سراپا دروغ است.»