به گزارش پارس نیوز، 

فرستاده ارشد آمریکا در موضوع کره شمالی به دنبال این است تا شتابی در گفت‌وگوهای هسته‌ای با پیونگ یانگ ایجاد کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «استفن بِیگان» فرستاده ویژه آمریکا در موضوع کره شمالی طی ملاقاتی با مقام‌های کره جنوبی در سئول گفت، کاملا مطمئن است که واشنگتن و سئول با همکاری یکدیگر می‌توانند به هدفشان که خلع سلاح اتمی از شبه جزیره کره است، دست یابند. 

وی افزود «ما هدف مشترکی اینجا داریم که  پایان دادن به ۷۰ سال جنگ و خصومت در شبه جزیره کره است». 

بیگان ادامه داد، پیش‌نیاز اولی برای پایان دادن به شرایط جنگی در شبه جزیره کره بعد از هفتاد سال، دستیابی به خلع سلاح اتمی قابل راستی‌آزمایی، نهایی و کامل کره شمالی است.

«لی دو هون» نماینده ویژه کره جنوبی در مسئله کره شمالی نیز در دیدار با همتای کره‌ای خود تاکید کرد که سئول و واشنگتن باید با یکدیگر همکاری می‌کنند و از آنجایی که فرآیند خلع سلاح اتمی در برهه بحرانی قرار دارد، لازم است دو طرف به طور مرتب با یکدیگر دیدار کنند. لی گفت امیدوار است مذاکرات کاری با کره شمالی هرچه سریعتر آغاز شود. 

قرار است سران آمریکا و کره شمالی طی ماه‌های پیش رو برای دومین بار با یکدیگر دیدار کنند. دو طرف چهار ماه پیش از این برای اولین بار دیدار کرده و درباره خلع سلاح اتمی از شبه جزیره کره توافق کرده بودند. 

دو کره بعد از پایان یافتن جنگ دهه ۵۰ میلادی میان دو کشور در شرایط جنگی به سر می‌برند و در دیدارهای متعدد مقام‌های کره شمالی و کره جنوبی برای پایان دادن به شرایط جنگی بعد از هفت دهه تاکید شده است.