به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یکشنبه شب رسانه‌های خبری را به خاطر انتشار اخبار جعلی و منجر به گسترش اختلافات و تفرقه و نفرت در جامعه آمریکا شده است، به شدت مورد سرزنش قرار داد.

بر اساس این گزارش، انتقاد شدید ترامپ از رسانه‌های خبری پس از آن است که یک تیراندازی در کنیسه‌ای در پیتزبورگ موجب کشته شدن چندین نفر شده و تلاش هایی برای منفجر کردن بمب و ترور شخصیت های برجسته دموکرات انجام شده است.

ترامپ با انتشار توئیتی نوشت: اخبار جعلی همه تلاش خود را می کنند تا جمهوریخواهان، میانه روها و من را به خاطر اختلاف و تفرقه و موج نفرتی که مدت زمان زیادی است در کشور ما وجود داشته است، سرزنش کنند. ولی در واقع این اخبار جعلی و گزارش های غیر واقعی و غیرصادقانه آنها است که در حال ایجاد مشکلاتی به مراتب بزرگتر از آن است که آنها بتوانند درک کنند.

توئیت ترامپ یک روز پس از آن است که یک فرد مهاجم با حمله به کنیسه ای در پیتزبورگ، حداقل 11 نفر را به قتل رسانده است. این مرگبارترین حمله علیه یهودیان در تاریخ آمریکا به شمار می رود.

در حالی که منتقدان قصد دارند ترامپ را به خاطر اظهارات اختلاف برانگیز و التهاب آورش مسئول این گونه اقدامات معرفی کنند، ولی رئیس جمهور آمریکا هرگونه مسئولیت در این زمینه را رد کرده است.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه در مصاحبه ای گفت: تصور نمی کنم این خشونت ها را بتوان به اظهارات ترامپ مرتبط کرد.