به گزارش پارس نیوز، 

وزارت ساخت و ساز و مسکن صهیونیستی و شهرک نشین «معالیه ادومیم» سه روز پیش طرح ساخت این 20 هزار واحد را امضا کردند.

براساس گزارش اسرائیل هیوم، این پروژه شهرکسازی گسترده برای کلید خوردن نیازمند موافقت دولت نتانیاهو است.

«یواف گالانت» وزیر ساخت و ساز و مسکن صهیونیست اعلام کرد که این پروژه یک طرح جامع است که شمار ساکنان در شهرکنشین معالیه ادومیم را به صورت گسترده ای افزایش می دهد.

وی اعلام کرد: باید کنترل خود در منطقه قدس را تعمیق بخشیم، چرا که این منطقه اهمیت تاریخی، راهبردی و قومیتی زیادی برای ما دارد.

گالانت همچنین گفت: مناطق یهودا و السامرا (در کرانه باختری) به دلیل رویکرد امنیتی قابل خرید و فروش نیست و باید کنترل کامل خود را بر این مناطق و منطقه الغور اردن را حفظ کنیم و شهرک سازی را توسعه دهیم.

براساس گزارش نشریه صهیونیستی، حجم کل تسهیلات برای این طرح بزرگ صهیونیستی دو میلیارد و 800 میلیون شکل ( 756 میلیون دلار) برآورد شده است.

گسترش شهرک سازی ها در حالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد، سوم دی ماه 95 (23 دسامبر 2016) قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد. 

14 عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله چهار عضو دائم آن شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا بود که به این قطعنامه رای ممتنع داد.

در این قطعنامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین «فاقد مشروعیت قانونی» اعلام شد.

با وجود تصویب این قطعنامه در عالی ترین نهاد بین المللی که مسئول تامین امنیت ملل جهان معرفی می شود، مقام های رژیم صهیونیستی و در راس آنها بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم همواره اعلام کرده اند که به این قطعنامه پایبند نخواهند ماند.

روند توسعه شهرک سازی در دوران زمامداری 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا نه تنها متوقف نشد، بلکه در سایه حمایت های بی دریغ وی از رژیم تل آویو، این روند، افزایش بی سابقه ای داشته است.