به گزارش پارس نیوز، 

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب طی پستی که در «توئیتر» منتشر کرد، نوشت: از مالزی، «ماهاتیر محمد» [نخست‌وزیر]، «سیف الدین عبدالله» وزیر خارجه این کشور برای اعلام عقب‌نشینی نیروهایشان [از تجاوز به یمن]و عدم باقی ماندن در صفوف نیروهای متجاوز به یمن تشکر می‌کنم.

الحوثی تاکید کرد که این عقب‌نشینی ، یک سیلی به صورت «الجبیر» است که تجاوز به یمن را اعلام کرد و بر اساس بیانیه نماینده سازمان ملل در این کشور، تاکنون 5 هزار نقض حقوق بشر طی آن صورت گرفته است. ما این امر را یک پیروزی برای مظلومیت یمن می‌دانیم.

عربستان سعودی به بهانه بازگرداندن قدرت به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی یمن و تضعیف انقلاب مردمی یمن، از فروردین 1394 حمله همه‌جانبه‌ای را علیه این کشور با همپیمانی شماری از کشورهای همسو با سیاست خود، آغاز کرد.

دولت مالزی به ریاست ماهاتیر محمد از تیرماه گذشته گام‌هایی برای پایان دادن به حضور نیروهای خود در ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی برداشت و سرانجام هفتم تیر، محمد سابو وزیر دفاع این کشور، رسما خروج نظامیان مالزی از ائتلاف متجاوز به یمن را اعلام کرد و گفت: مالزی خواستار روابطی خوب با همه به استثنای رژیم صهیونیستی است و کشورش به دنبال پایه‌ریزی روابطی جدید با عربستان و همچنین قطر است.