به گزارش پارس نیوز، 

یک روزنامه آمریکایی نوشت هیاهویی که در آمریکا بر سر ارسال بمب‌های دروغین برای مقامات سرشناس دموکرات ایجاد شد، به رئیس جمهور این کشور فرصت داده است که فعلاً از مسائل مربوط به روابط آمریکا و عربستان در امان باشد.

پایگاه اینترنتی روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در مقاله‌ای به قلم «رالف حالو» نوشت: کشف ظاهرا بی پایان بمب‌هایی که هرگز قرار نیست منفجر شوند، به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امکان داده است اعلام آنچه را که «جینا هاسپل» مدیر سیا روز پنجشنبه پس از بازگشت از ترکیه به او گفت را به تعویق بیاندازد. هاسپل احتمالا درباره نقش پادشاه عربستان و فرزند وی در به قتل رساندن خاشقجی، از منتقدان سرشناس حکومت عربستان، اطلاعاتی دارد.

کاخ سفید، هاسپل را اعزام کرده بود تا به مکالمات محرمانه‌ای گوش کند که ترکیه دوم اکتبر از قتل خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی، شنود کرده است. خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد.

ترامپ ناچار است راهی برای حفظ منافع آمریکا پیدا کند و در عین حال، باید روابط با عربستان، مهم‌ترین متحد واشنگتن در خاورمیانه را که منطق حکم می‌کند سران آن (عربستان) می‌بایست دستور قتل خاشقجی را صادر کرده باشند، حفظ کند. رئیس جمهور آمریکا میلیارد‌ها دلار قرار داد‌های سخت افزار و نرم افزار نظامی در عربستان دارد و هزاران شغل در آمریکا در معرض خطر است. به این دلیل است که ترامپ به دنبال راهی برای پایان دادن به بحران قتل خاشقجی است.

ارسال چندین بسته حاوی مواد منفجره برای مقام‌های آمریکایی در روزهای اخیر، این کشور را در شوک فرو برده است. این بسته‌ها تاکنون به آدرس دفتر باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، دفتر شبکه تلویزیونی سی ان ان در نیویورک (موسوم به ساختمان تایم وارنر)، برای خانواده کلینتون‌ها و برخی دیگر از مقام‌های دموکرات آمریکایی ارسال شده است.