به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از یورونیوز، «مکسین واترز» نماینده دموکرات کنگره و منتقد شناخته شده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و همسرش، «بیل کلینتون» رئیس‌جمهوری اسبق، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه پیشین و «جرج سورس» میلیاردر آمریکایی جدیدترین هدف این بسته‌های مشکوک به مواد منفجره بوده است.

اولین بسته مشکوک به مواد منفجره را متخصصان امنیتی در خانه جورج سورس حوالی نیویورک پیدا کردند. این بسته‌های مشکوک روز چهارشنبه همچنین به آدرس «جان برنان» رئیس سابق اف‌بی‌آی نیز ارسال شده بود.

یک بسته مشکوک به مواد منفجره نیز به خانه هیلاری کلینتون ارسال شده بود که متخصصان آن را روز سه‌شنبه کشف کردند.

گفته شده است که دفتر «اریک هولدر» دادستان کل سابق نیز بسته‌های مشابهی دریافت کرده که پلیس در حال بررسی آنهاست.

گزارش‌ها حاکی است که بسته ارسالی به منزل رئیس جمهوری پیشین آمریکا مشابه بسته‌ای است که روز دوشنبه گذشته به منزل جورج سوروس ارسال شده بود.

به دفتر شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان نیز بسته مشابهی ارسال شده است.

تعداد کل بسته‌های پستی مشکوک به مواد منفجره که به آدرس مقامات پیشین و کنونی آمریکا ارسال شده، تاکنون به هشت بسته رسیده است. به نظر می‌رسد وجه مشترک اهداف انتخاب شده برای ارسال این بسته‌ها، انتقاد گیرندگان بسته‌ها آنها از دونالد ترامپ است.

کاخ سفید اعلام کرده است که این موضوع را به طور جدی مورد بررسی قرار می‌دهد و دونالد ترامپ در واکنشی گفت که امنیت مردم آمریکا «مهمترین اولویت» اوست. وی گفته است که ما باید کنار هم پیامی واضح ارسال کنیم که تهدید و خشونت سیاسی از هر نوع آن در آمریکا جایی ندارد.

«مایک پنس» معاون دونالد ترامپ نیز در توئیتی این اقدامات علیه باراک اوباما، کلینتون‌ها، سی‌ان‌ان و دیگران را محکوم کرد و نوشت که این اقدامات بزدلانه مطرود است و جایی در آمریکا ندارد.

اف‌بی‌آی اعلام کرده است که آنها تحقیقات در این زمینه را ذیل عنوان «اقدام تروریستی» آغاز کرده‌اند. اف‌بی‌آی همچنین می‌گوید که در حال ردیابی بسته مشکوک دیگری هستند که پلیس معتقد است به آدرس «جو بایدن» معاون سابق باراک اوباما، ارسال شده است.