به گزارش پارس نیوز، 

 

یک رزونامه آمریکایی گزارش داده کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نگرانند مسئله قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی ممکن است به بی‌ثباتی در منطقه منجر شود.

واشنگتن‌پست به «مزاح‌های بی‌رحمانه» برخی کاربران جهان عرب در فضای مجازی با نقش حکومت آل‌سعود در قتل روزنامه‌نگار سعودی اشاره کرده و نوشته برخی از آنها تصاویری از کیف‌های حاوی اره‌، دریل و اسکنه منتشر کرده و نوشته‌اند: «بسته دیپلماتیک سعودی.»

در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس، اما، مزاح جایی ندارد زیرا بسیاری از آنها بحران ایجاد شده پس از قتل خاشقچی را جدی‌ترین تهدید برای قدرت و ثبات عربستان سعودی و «محمد بن سلمان»، ولیعهد این کشور می‌دانند.

بسیاری از دیرباز، نگران بلندپروازی‌ها و خوی استکباری محمد بن سلمان بوده‌اند، عده‌ای دیگر از سلطه‌گری و ثروت او نفرت داشتند. در حال حاضر، همه از صدور دستوری که گمان‌ می‌رود از سوی حکومت برای قتل و قطع عضو خاشقچی صادر شده باشد، شوکه شده‌اند. 

مقام‌ها و کارشناسان کشورهای منطقه به واشنگتن‌پست گفته‌اند آنچه اکنون بیش از هر چیز برای کشورهای عربی  مایه نگرانی است، خطری است که با توجه به وضعیت عربستان سعودی ثبات و امنیت خود آنها را تهدید می‌‌کند. 

یک مقام ارشد از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌گوید: «با توجه به ابهام‌هایی که وضعیت موجود بر روابط با آمریکا در دراز مدت دارد، در وضع بغرنجی برای منطقه قرار داریم.»