به گزارش پارس نیوز، 

"سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه امروز چهارشنبه در نشست مشترک مقامات وزارت دفاع روسیه و بلاروس اعلام کرد که طرح‌های دولت لهستان برای استقرار دائمی نیروهای نظامی آمریکایی در خاک این کشور، نمی تواند به تقویت امنیت منطقه کمک کند و لازم است تا تدابیری برای پاسخ گویی به این مسئله اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: «در چنین شرایطی ما لازم است تا تدابیر لازم برای پاسخگویی به این مسئله را در نظر بگیریم و باید آماده باشیم تا هر نوع تهدید نظامی احتمالی در تمامی جهات را خنثی کنیم.»

وزیر دفاع روسیه یادآور شد، مسکو نمی‌خواهد به سمت درگیری نظامی با غرب کشیده شود و تلاش می‌کند تا آنها را به سمت همکاری متقابلا سودمند در زمینه تامین امنیت متمایل سازد.

 لازم به یادآوری است که مقامات ورشو در حال آماده کردن سندی تحت عنوان: «پیشنهاد برای حضور نظامی دائمی آمریکا در لهستان» هستند که برای اعضای کنگره آمریکا و مقامات دولت دونالد ترامپ نیز فرستاده شده است. بر اساس این سند، لهستان متعهد می شود تا مبلغی معادل یک و نیم یا دو میلیارد دلار هزینه‌های استقرار یک واحد زره پوش آمریکایی را تقبل کند و تمامی زیرساختارهای لازم برای ایجاد یک پایگاه نظامی دائم، از جمله زمین‌های آموزشی، سربازخانه، محل سکونت خانواده‌های پرسنل نظامی، مدرسه برای فرزندان آنها و بیمارستان را خود ایجاد کند.