به گزارش پارس نیوز، 

دفتر اطلاعات و انتشارات وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که "سرگئی لاوروف" رئیس دستگاه دیپلماسی این کشور روز چهارشنبه، 24اکتبر (دوم آبان ماه) با معاونین وزرای خارجه کشورهای ضامن صلح در سوریه در چارچوب «رایزنی‌های آستانه» (روسیه، ایران و ترکیه) ملاقات خواهد کرد.

بر اساس این اطلاعات، "سرگئی ورشینین" و "سیدات اونال" معاونین وزرای خارجه روسیه و ترکیه و "حسین جابری انصاری" دستیار وزیر امور خارجه ایران مذاکرات جداگانه‌ای با وزیر امور خارجه روسیه خواهند داشت. انتظار می‌رود، موضوع اصلی این مذاکرات حل و فصل اوضاع در سوریه با توجه به برخی دشواری‌ها و همچنین تصمیم "استفان دی‌میستورا" نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه برای کناره‌گیری از سمت خود در پایان ماه نوامبر باشد.

رایزنی‌های امروز در مسکو در شرایطی انجام می‌گیرند که تلاش مشترک روسیه و ترکیه برای تحقق توافقات صورت گرفته درباره ایجاد منطقه غیرنظامی در استان ادلب همچنان ادامه دارد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تاکید شده که دقیقاً این مشارکت سازنده بین سه کشور روسیه، ایران و ترکیه بوده که تاکنون موفق شده شرایط در سوریه را به سمت مثبت تغییر دهد.

پیش از این منابع دیپلماتیک گفته بودند که نمایندگان سه کشور ضامن صلح در سوریه ممکن است درباره برگزاری دومین کنگره گفت‌وگوهای ملی بین سوری‌ها در سوچی مذاکره کنند.