به گزارش پارس نیوز، 

«عبدالله دوم» شاه اردن امروز سه‌شنبه امان پایتخت اردن را به مقصد ریاض ترک کرد.

خبرگزاری اردن (پترا) با اعلام این خبر افزود که عبدالله دوم در این سفر با «سلمان بن عبدالعزیز» همتای سعودی خود دیدار می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود بررسی پرونده خاشقچی از جمله محورهای گفت‌وگوی شاه اردن با همتای سعودی وی باشد.

شاه اردن همچنین در کنفرانس آینده سرمایه‌گذاری ۲۰۱۸ در عربستان، شرکت می‌کند.

کنفرانس آینده سرمایه‌گذاری در عربستان امروز سه‌شنبه آغاز به کار کرد.

در حالیکه قرار بود ۱۵۰ سخنران برجسته از ۱۴۰ شرکت بین‌المللی در این کنفرانس شرکت کنند اما همزمان با افشای قتل خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول، حدود ۴۰ نفر از شرکت در این کنفرانس خودداری کرده‌اند.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی است که بعد از ولی‌عهد شدن محمد بن سلمان، از بیم بازداشت به دلیل داشتن نظرات مخالف در برخی مسائل داخلی، ترجیح داد مقیم آمریکا شود. 

او زمانیکه برای ثبت امور ازدواج جدید خود به مراکز دیپلماتیک کشورش در آمریکا مراجعه می‌کند، با این پاسخ روبه‌رو می‌شود که باید به کنسولگری سعودی در استانبول ترکیه مراجعه کند. او چهار روز قبل از حادثه (جمعه بیست و هشتم سپتامبر) به کنسولگری مراجعه می‌کند اما به او می‌گویند که روز سه‌شنبه اسنادش حاضر خواهد شد. 

روز حادثه بعد از تماس کنسولگری، به او گفته می‌شود که ساعت سیزده به مرکز مراجعه کند اما پس از آنکه مراجعه کرد، هرگز دیده نشد که از آنجا خارج شود. سه روز بعد منابع امنیتی ترکیه به رسانه‌های این کشور گفتند که او در کنسولگری کشته شده و جسدش تکه تکه شده است. 

سرانجام هجده روز بعد، عربستان سعودی بامداد روز شنبه (بیستم اکتبر) به شکل رسمی و از زبان دادستان این کشور اعتراف کرد که او در نتیجه مشاجره و درگیری در کنسولگری کشته شده است؛ اما این روایت را بسیاری‌ها از جمله عفو بین‌الملل و سناتور جمهوری‌خواه لیندسی گراهام رد کرده‌ و در آن تردید دارند.