به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از واشنگتن پست، کنفرانس سرمایه گذاری عربستان سعودی که قرار بود این هفته آغاز شود، در روز دوشنبه ضربه دیگری خورد. وب سایت این کنفرانس مورد هجوم هکر های منتقد ولیعهد محمد بن سلمان قرار گرفت .
صفحه اصلی این کنفرانس که نام «داووس در بیابان» را بر خود گذاشته بود، در روز دوشنبه برداشته شد و جای آن را پیامی به مقامات سعودی گرفت. در این پیام عربستان مسئول فعالیت های وحشیانه و غیر بشردوستانه شناخته شده است. فعالیتهایی مثل کشته‌شدن خاشقچی ، شهروند عربستان و هزاران مردم بی گناه یمن .
این پیام که دولت عربستان را منبع تروریسم مالی می‌خواند، در تصویری بن سلمان را با شمشیری در دست بر بالای سر خاشقچی نشان می داد و با حسابی که دیروز تشکیل شده بود به چندین ویدئوی یوتیوب مرتبط می شد .
در عرض چند دقیقه کل وبسایت خاموش شد .
مقامات سعودی روز شنبه قبول کردند که خاشقشی، روزنامه‌نگار واشنگتن‌پست در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شده است. آنها هفته‌ها این مطلب را انکار می کردند. روز دوشنبه ویدئویی از سی ان ان، یک مامور مخفی سعودی را نشان داد که با لباسهای خاشقچی از کنسولگری خارج می‌شد .
اعتراضات گسترده به قتل خاشقچی پیامدهای سختی برای این کنفرانس داشته است. کنفرانس سرمایه گذاری عربستان بخشی از یک تلاش وسیع تر و طولانی تر دولت سعودی برای متنوع کردن اقتصاد و از بین بردن وابستگی به صادرات نفت است .
در بحبوحه بحران فزاینده بین المللی، مدیران اجرایی جی پی مورگان چیس، بلک راک و سیمنز هم از این اجلاس کناره‌گیری کردند. رهبران اچ اس بی سی و آبر هم قبلا انصراف خود را اعلام کرده بودند .
سرمایه‌گذاران خارجی هفته گذشته بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه های خود را در بازار سهام عربستان فروختند. عربستان به عنوان یک بازار نوظهور به دنبال پیدا کردن موقعیتش در شاخص‌های جهانی بود. تحلیلگران می‌گویند دولت عربستان امیدوار بود نام این کنفرانس باعث هجوم پول های جدید از سرمایه گذاران جهانی شود .
انتهای پیام/