به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه صباح چاپ استانبول نوشت: رجب طیب اردوغان دو روز پیش با تاکید بر اینکه ابعاد پرونده جنایت جمال خاشقجی به صورت کامل آشکار خواهد شد، گفت جزئیات این پرونده را امروز در نشست فراکسیون حزب عدالت و توسعه در مجلس ترکیه اعلام خواهم کرد. 

وی گفت: «ما به دنبال عدالت هستیم. چرا ۱۵ نفر به استانبول اعزام و چرا ۱۸ نفر در عربستان بازداشت شدند. اینکه جهان اکنون درباره چه کسی سخن می‌گوید به آن نیز توجه خواهیم کرد».

صباح در این‌باره نوشت: این سخنان اردوغان بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

سخنرانی امروز رئیس جمهور ترکیه در نشست فراکسیون حزب حاکم عدالت و توسعه در مجلس این کشور همزمان به زبان‌های عربی و انگلیسی نیز ترجمه و از بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی به صورت زنده پخش خواهد شد.

این روزنامه ترکیه‌ای در ادامه نوشت: اردوغان قول داده که در سخنرانی امروز واقعیت را به صورت آشکار اعلام کند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست که جمال خاشقجی نیز از مقاله‌نویسان آن بود، نوشت: اردوغان همه جزئیات قتل خاشقجی را اعلام خواهد کرد.

نیویورک تایمز نیز نوشت: اردوغان تاکنون به صورت شدیداللحن درباره قتل خاشقجی سخن نگفته است، اما روز سه‌شنبه سکوتش را خواهد شکست.

شبکه الجزیره اعلام کرد، رئیس جمهور ترکیه وعده داد واقعیت را به صورت آشکار اعلام کند.

روزنامه دیلی میل چاپ انگلیس نوشت: اردوغان برای جلوگیری از برهم خوردن ناگهانی روابط آنکارا و ریاض تاکنون با احتیاط رفتار کرده است.

روزنامه لوموند چاپ فرانسه نیز نوشت: مطالبی که اردوغان امروز اعلام خواهد کرد به صورت جدی بر روند مسئله خاشقجی تاثیر خواهد گذاشت.