به گزارش پارس نیوز، 

«نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت که با دستور کار بررسی مسائل خاورمیانه، از جمله فلسطین تشکیل جلسه داده، درباره ایران صحبت کرد.

او در آغاز سخنان خود گفت: «من به جای تکرار همان صحبت‌های تکراری در این جلسه ماهانه، از این فرصت برای تمرکز روی یک موضوع پراهمیت که امروزه در خاورمیانه اتفاق می‌افتد، استفاده خواهم کرد؛ موضوعی که به آن توجهی کمتر از آنچه باید، شده است.»

نیکی هیلی، با اشاره به اینکه ایران حدود دو هفته دیگر روز بسیج دانش‌آموزی را جشن خواهد گرفت، تهران را به استفاده از کودکان در مناطق جنگی در جریان جنگ تحمیلی با عراق متهم کرد. 

او با بیان این پرسش که اهمیت این موضوع در دنیای امروز چیست گفت: «عده‌ای در جامعه بین‌الملل هنوز دچار این سوءبرداشت هستند که رژیم ایران ممکن است به یک بازیگر بین‌المللی مسئول تبدیل شود یا از قوانین جامعه متمدن پیروی کند.»

 هیلی اضافه کرد: «نکات بسیار بسیار زیادی درباره رژیم ایران هست که با این گزاره در تعارضند. یکی از بارزترین آنها تداوم استفاده از کودکان برای مبارزه و کشته شدن در تجاوزهای برون‌مرزی ایران است.»

نماینده آمریکا در سازمان ملل به تحریم‌های وزارت خزانه‌داری این کشور علیه ۲۰ نهاد ایرانی اشاره کرد و گفت: «هر کس وارد معامله با این شرکت‌های تحریم‌شده شود خودش تحریم خواهد شد. هر نهاد مالی خارجی که آگاهانه وارد معامله با این نهادهای تحریم‌شده شود خودشان در معرض تحریم‌های آمریکا قرار خواهند گرفت.»

او مدعی شد تحریم‌هایی که آمریکا علیه ایران اعلام کرده، «گسترده و عمیق» هستند و اضافه کرد: «ایالات متحده هر اقدامی که ممکن باشد را انجام خواهد داد تا روند سرازیر شدن پول به خزانه حکومت ایران قطع شود.»