به گزارش پارس نیوز، 

خبرگزاری رویترز خبر برکناری "محمد العتیبی" کنسول عربستان در ترکیه را بعد از اینکه آن را به نقل از روزنامه سعودی سبق منتشر کرده بود از سایت خود حذف کرد.

رویترز به نقل از روزنامه سبق عربستان اعلام کرده بود که محمد العتیبی کنسول عربستان از منصب خود برکنار شده است و از او درباره تخلفاتی که در کنسولگری این کشور در استانبول رخ داده تحقیق به عمل خواهد آمد.

روزنامه السبق عربستان جزئیات تخلفاتی را که در کنسولگری رخ داده و قرار است العتیبی به خاطر آن بازجویی شود اعلام نکرده است.

کنسول سعودی در ترکیه روز سه شنبه اندکی قبل از بازرسی محل اقامتش خاک ترکیه را ترک کرد.

این در حالی است که اعضای تیم تحقیق ترکیه لحظاتی قبل وارد منزل کنسول عربستان در استانبول شده اند.

جمال خاشقجی نویسنده ۵۹ ساله سعودی روز سه‌شنبه ۱۰ مهر (دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده، اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.

مقام‌های ریاض هرگونه دست داشتن در قتل خاشقجی را رد کرده‌اند و این در حالی است مقام‌های اطلاعاتی ترکیه اعلام کرده اند که فایل‌های صوتی و تصویری از بازداشت، شکنجه و قتل خاشقجی توسط ماموران سعودی در کنسولگری استانبول در اختیار دارند.