به گزارش پارس نیوز، 

 سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با شبکه یورو نیوز تصریح کرد غرب نگران ارتباط برخی اعضای نیرو‌های موسوم به کلاه سفیدها با گروه‌های تروریستی است. وی گفت: شماری از کشور‌های غربی به دنبال برخی تحقیق‌های صورت گرفته درباره نیرو‌های کلاه سفید از پذیرش این نیرو‌ها خودداری کردند.

لاوروف افزود: "سه ماه گذشت و (نیرو‌های کلاه سفید) هنوز در اردن هستند. طبق اطلاعات ما کشور‌های غربی که به اردن وعده داده بودند این افراد را در اروپا و کانادا خواهند پذیرفت، از پرونده‌های شخصی نیرو‌های کلاه سفید مطلع و دچار هراس شده اند. گذشته این نیرو‌ها نشان می‌دهد آن‌ها تمایلات جنایتکارانه دارند از این رو کشور‌های اروپایی از پذیرفتن آن‌ها می‌ترسند. هر روز واقعیت‌هایی درباره ارتباط مستقیم آن‌ها با داعش و جبهه النصره آشکار می‌شود."

روسیا الیوم افزود مسکو، اعضای نیرو‌های کلاه سفید را عناصری برای تبلیغات رسانه‌ای دانست که با مشارکت در به تصویر کشیدن حمله شیمیایی دروغین، تلاش می‌کنند مسئولان سوریه را بدنام کنند تا غرب برای حمله به برخی اهداف دولت دمشق، بهانه داشته باشد.

آمریکا، کانادا و کشور‌های اروپایی از اسرائیل خواسته بودند به خارج کردن برخی از نیرو‌های کلاه سفید و خانواده‌های آن‌ها از سوریه و انتقالشان به اردن کمک کند تا پس از یک ماه اقامت در اردن، عازم برخی کشور‌های غربی شوند.