به گزارش پارس نیوز، 

، همزمان با افزایش فشار‌ها بر هالیوود برای موضع گیری در برابر ناپدید شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی، شرکت استعداد یابی اِنْدِوِر اعلام کرد از قرارداد خود با دولت عربستان برای سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در این شرکت کناره گیری می‌کند.

براساس این قرارداد که با صندوق ذخیره ملی عربستان منعقد شده بود، قرار بود ۵ تا ۱۰ درصد از سهام شرکت اندور (ویلیام موریس اندور) به این صندوق واگذار شود. پیشتر آری امانوئل، مدیر اجرایی اندور گفته بود که در حال بررسی شرایط است و شخصا نگران است، اما رابطه (با صندوق ذخیره ملی عربستان) را که سهم بزرگی در بیلان مالی آتی شرکت اندور دارد قطع نمی‌کند.

شرکت اندور تاکنون به این گزارش واکنشی نشان نداده است. شرکت ویلیام موریس اندور، نماینده تعدادی از روزنامه نگاران ارشد مانند رونان فارو، سولداد اوبرایان و جو اسکاربورو است. براساس این گزارش به نقل از منبع مطلع، آری امانوئل برای قطع ارتباط با عربستان سعودی تحت فشار قرار گرفته بود. 

باب سایموندز، مدیر اجرایی اس تی اِکس پس از باب باکیش از ویاکام، پاتریک سون-شیونگ مالک لس انجلس تایمز و اندرو راس سورکین، مجری شبکه سی ان بی سی، آخرین نفری بود که از حضور در این کنفرانس انصراف داد.

سی ان ان، سی ان بی سی، بلومبرگ و فایننشال تایمز نیز به دنبال نیویورک تایمز، از حمایت رسانه‌ای این کنفرانس که از ۲۳ تا ۲۵ اکتبر برگزار می‌شود، انصراف دادند.

شرکت اندور، تنها شرکت هالیوودی نیست که با دولت عربستان رابطه تجاری دارد. شرکت‌های‌ ای ام سی، آیمکس، ورلد رسلینگ انترتینمنت و سایرین نیز ارتباط قابل توجهی با عربستان دارند. بسیاری از آن‌ها حتی از اظهارنظر درباره مساله خاشقجی یا انتشار بیانیه‌ای در این زمینه خودداری کرده اند.

خاشقجی از زمان ورود به کنسولگری عربستان در استانبول در دوم اکتبر دیده نشده است. ترکیه، عربستان را به قتل این منتقد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان متهم کرده است.