به گزارش پارس نیوز، 

بامداد دوشنبه- امروز- مهلت تعیین‌شده به موجب توافق روسیه و ترکیه، برای گروه‌های تروریستی جهت تخلیه منطقه غیرنظامی در ادلب پایان یافت.

«رامی عبدالرحمن» مدیر گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه»، وابسته به معارضان، اعلام کرد که تاکنون عقب‌نشینی هیچ‌یک از عناصر گروه‌های شورشی از منطقه غیرنظامی در ادلب و حومه آن، همزمان با پایان مهلت تعیین‌شده برای آن، رصد نشده است.

گروه تروریستی جبهه النصره، که کنترل بخش وسیعی از آخرین پایگاه معارضان در استان ادلب را در دست دارد، روز گذشته با انتخاب گزینه «جنگ»، درباره توافق مسکو و آنکارا درباره ادلب هشدار داد.

این در حالی‌ است که تروریست‌ها یک روز مانده به پایان مهلت اجرای توافق ادلب، از منطقه غیرنظامی در حومه این استان مناطق تحت سیطره دولت سوریه در ریف غربی حلب و ریف شمالی حماه را هدف حملات خمپاره‌ای قرار دادند.

طبق این گزارش، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه سپتامبر گذشته در سوچی توافق کردند، علمیات نظامی در ادلب برای حفظ جان غیرنظامیان انجام نشود و یک منطقه غیرنظامی در این استان ایجاد شود تا بتوان بدون آسیب رساندن به مردم، آخرین منطقه از خاک سوریه را از وجود تروریست‌ها، پاکسازی کرد.

استان ادلب در شمال غرب سوریه و در مجاورت ترکیه مقصد اصلی و در عین حال آخرین پایگاه گروه‌های تروریستی است که حاضر به آشتی با دمشق نشده‌اند.