به گزارش پارس نیوز، 

در حالی که «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد غروب سه شنبه به وقت تهران از استعفای خود از این سمت خبر داد، همانطور که انتظار می‌رفت همتای صهیونیست او در سازمان ملل متحد از اقدام‌های این دیپلمات آمریکایی قدردانی کرد.

 به نوشته وبگاه «عاروتص شوع» نماینده اسرائیل مستقر در سازمان ملل متحد در واکنش به این رویداد به ستایش از اقدام‌های نیکی هیلی در سازمان ملل از ژانویه (دی) سال 2017 به این سو پرداخت.

«دنی دانون» نماینده این رژیم در سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای گفت: «از شما تشکر می‌کنم، نیکی هیلی. از شما بابت ایستادن بدون واهمه در کنار حقیقت تشکر می‌کنم. از شما به خاطر نشان دادن ارزش‌های مشترک اسرائیل و آمریکا تشکر می‌کنم.»

دنی دانون در ادامه از تلاش‌های نیکی هیلی در سازمان ملل متحد برای مقابله با رویکردها و تعصب‌های ضد صهیونیستی و تلاش در جهت عدم صدور قطعنامه‌های ضد اسرائیلی ستایش کرد.

در بخش دیگر این بیانیه آمده است: «از حمایت شما  از دولت ما که منجر به تغییر وضعیت اسرائیل در سازمان ملل متحد شد، از دوستی نزدیک و روش‌های مشترک متشکرم. شما هرجا که باشید، همچنان دوست واقعی اسرائیل خواهید بود.»

هیلی که قبلاً فرماندار ایالت کالیفرنیای جنوبی بود بعد از تحلیف ترامپ در سال 2017 به آسانی توانست از سنای آمریکا برای تصدی سمت نمایندگی کشورش در سازمان ملل متحد مجوز بگیرد.