به گزارش پارس نیوز، 

«دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در اراضی اشغالی، روز گذشته در گفتگو با رادیوی عبری، اعلام کرد که طرح پیشنهادی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور برای صلح میان اسرائیل و فلسطینیان آماده و مکتوب است و طی چند روز آینده عرضه خواهد شد.

فریدمن، که از اعضای گروه مهندسی طرح «معامله قرن» است، افزود: «ما همواره گفته‌ایم که یکی از اصول ما (در این طرح) این است که تشکیل یک دولت فلسطینی، امنیت اسرائیل را به خطر نمی‌اندازد... بار‌ها گفته‌ام، مشکلی که با آن عبارت (تشکیل دولت مستقل فلسطین) دارم این است که معانی متفاوتی برای افراد مختلف دارد.»

این دیپلمات آمریکایی در ادامه تأکید کرد که کشور «به وضوح می‌گوید که اگر تشکیل دولت فلسطین با امنیت اسرائیل در تعارض باشد واشنگتن جانب اسرائیل را خواهد گرفت».

فریدمن در ادامه یادآور شد که دونالد ترامپ بیشتر از هر رئیس‌جمهوری دیگر در تاریخ آمریکا، از اسرائیل حمایت می‌کند.

طرح ترامپ برای سازش میان فلسطینیان و اسرائیلی‌ها به «معامله قرن» موسوم است که جزئیات دقیقی از آن منتشر نشده و رسانه‌ها فقط بند‌هایی از آن را انتشار داده‌اند.

واشنگتن می‌گوید که تدابیر اخیرش علیه فلسطینیان، مانند معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا به این شهر و قطع کمک‌ها به آژانس امداد و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در راستای طرح «معامله قرن» است. همین اقدامات باعث شد که فلسطینیان تماس‌های‌شان با کاخ سفید را به حال تعلیق درآورند.