به گزارش پارس نیوز، 

پلیس روسیه روز گذشته ۳۰۰ نفر از کسانی را که در اعتراضاتی غیرقانونی در روز برگزاری انتخابات در مناطق مختلف این کشور به خیابان‌ها آمده بودند، دستگیر کرده است. مقامات روسیه پیشتر درباره برگزاری این تظاهرات بر خلاف قوانین این کشور هشدار داده بودند.

بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، چندین منطقه روسیه از جمله مسکو روز یکشنبه ۹ سپتامبر (۱۸ شهریورماه) شاهد برگزاری انتخابات بود. قرار بر این بود تا شهردار مسکو نیز در این انتخابات منطقه‌ای انتخاب شود.

بر اساس این گزارش، «الکسی ناوالنی» رهبر حزب مخالف رئیس‌جمهور روسیه خواستار برگزاری اعتراضاتی برای محکوم کردن این انتخابات شده و خود این شخص نیز برپایی این انتخابات را متعصبانه خوانده بود. اعتراضات روز گذشته نیز ناوالنی در حال حاضر در زندان است.

اما طبق قوانین داخلی روسیه، برپایی هرگونه اعتراض یا تجمع اعتراضی به کمپین‌های انتخاباتی در روز برگزاری انتخابات در این کشور ممنوع است.

دیلی‌میل گزارش کرد، معترضان روز گذشته ظاهرا در اعتراض به اقدام اخیر دولت روسیه در افزایش سن بازنشستگی به خیابان‌ها آمده بودند، اما کرملین تأکید کرده که برگزاری هرگونه تجمع اعتراضی در روز انتخابات در روسیه ممنوع است.

کاخ ریاست‌جمهوری روسیه پیش از این ضمن محکوم کردن درخواست ناوالنی برای برپایی اعتراضات در روز انتخابات گفته بود که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه آمریکا سعی دارد در روند انتخابات در روسیه مداخله کند.

سخنگوی کاخ کرملین با استناد به تبلیغاتی که جنبش ناوالنی در سرویس‌های تبلیغاتی یوتیوب که یکی از برنامه‌های کاربردی شرکت گوگل آمریکاست گفته بود که واشنگتن سعی در دخالت در انتخابات روسیه دارد چرا که مانع از انتشار این تبلیغات نمی‌شود.