به گزارش پارس نیوز، 

ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا همچنان در حال اعزام تجهیزات به منطقه شرق فرات است.

گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- اعلام کرد که امروز ظهر نیرو‌های ائتلاف آمریکا مجددا ده‌ها کامیون سلاح و تجهیزات وارد مواضع و پایگاه‌های نظامی خود کرده‌اند.

به گزارش این گروه، نیرو‌های آمریکایی طی ساعات گذشته بیش از ۲۵۰ کامیون سلاح، تجهیزات نظامی، جنگ افزار و خودروی زرهی وارد مناطق تحت تسلط «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» -که بیشتر عناصر آن کُرد هستند- کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، این محموله‌های سلاح از مرز‌های سوریه و عراق وارد پایگاه‌های نظامی متعلق به نیرو‌های آمریکایی و غربی در چند منطقه در شرق رود فرات شده است.

دیدبان دو روز پیش گزارش داد که ائتلاف آمریکایی در حال گسترش تعداد پایگاه‌های نظامی و هوایی خود در سوریه است.

به گزارش دیدبان، نیرو‌های ائتلاف بین‌المللی در حال ادامه فعالیت‌های مربوط به گسترش فرودگاه «الشدادی» در بخش جنوبی ریف استان «الحسکه» در شرق سوریه هستند.

دیدبان تأکید کرد که نیرو‌های ائتلاف ۱۵۰ کامیون حاوی سلاح، تجهیزات و مصالح مورد نیاز برای توسعه این فرودگاه را وارد آن کردند.

همزمان با این اقدامات، نیرو‌های ائتلاف بین المللی آمریکا در حال گسترش فرودگاه «عین العرب» واقع در ریف شمالی شرقی حلب و پایگاه نظامی خود در منطقه «تل نمر» واقع در ریف الحسکه هستند.

ائتلاف آمریکا همچنین قصد دارد در «منبج» واقع در غرب رود فرات در ریف شمال شرق حلب یک پایگاه نظامی بزرگی ایجاد کند.

این اقدامات در حالی از سوی این ائتلاف انجام می‌شود که ائتلاف مذکور اواخر اردیبهشت ماه گذشته در صحرای «الشعفه» واقع در شرق استان دیرالزور سوریه پایگاه نظامی ایجاد کرد.