به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه تاگس اشپیگل در شماره امروز خود با اشاره به اهمیت نقش آلمان و کشور‌های اروپایی در خصوص مسائل بین المللی نوشت: اروپا باید به عنوان یک قدرت جهانی عمل کند. اتحادیه اروپا بسیار فراتر از یک کشور در جهان وسعت داشته و میزان تاثیرگذاری آن بی شک بیشتر از یک کشور است. 

اروپا باید از ظرفیت‌های سیاسی و اقتصادی خود برای ایفای نقش بیشتر در عرصه بین الملل استفاده کند. 

این روزنامه با اشاره به اختلافات اخیر میان کشور‌های عربستان و کانادا نوشت: دموکراسی خواهان و دموکراسی گرایان باید در چنین شرایطی خود را در جبهه کانادا دانسته و از این راه برای ترغیب عربستان نسبت به رعایت حقوق بشر استفاده کنند. 

تمامی اعضای اتحادیه اروپا باید دیپلمات‌ها و سفرای عربستان در کشور‌های خود را فراخوانده و مراتب اعتراض خود را به عملکرد حقوق بشری عربستان اعلام کنند. این یکی از مهمترین راه‌هایی است که می‌توان به واسطه آن تمرین دموکراسی کرد. 

تاگس اشپیگل در بخش دیگری از این مطلب آورده است: نباید فراموش کنیم که اروپا اگر بخواهد می‌تواند بیشترین تاثیرگذاری را در برابر آمریکا در صحنه بین الملل داشته باشد. چه کسی گفته که کشوری، مناسبتی یا رابطه‌ای بین المللی به مذاق ترامپ خوش نمی‌آید، اروپا باید جا پای آن گذاشته و بر آن اساس خط مشی خود را رقم بزند؟!

اکنون زمان آن فرا رسیده تا اروپا به مثابه یک قدرت جهانی خود را به جهانیان نشان دهد. فراموش نکنیم که «ولفگانگ ایشنگر» رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ به تازگی اعلام کرد که اروپا در مقایسه با آمریکا وسعت بیشتری از غرب را در اختیار دارد.