به گزارش پارس نیوز، 

تعدادی از وزیران دولت انگلیس با درخواست «وودی جانسون» سفیر آمریکا در لندن در خصوص همراهی با واشنگتن برای افزایش فشارها بر ایران مخالفت کرده و عنوان داشتند که این اقدامات آمریکا مشکل زا هستند.

سفیر آمریکا در لندن، در مقاله ای برای روزنامه دیلی تلگراف با انتقاد از رویکرد انگلیس در خصوص برجام، نوشت: انگلیس در خصوص ایران باید با دونالد ترامپ همراه باشد نه بروکسل.

به نوشته تلگراف، وزارت خارجه انگلیس نیز در خصوص درخواست جانسون، بر حمایت مجدد لندن از برجام تاکید کرده است.

در همین رابطه یکی از وزیران دولت انگلیس که تلگراف اشاره ای به نام وی نکرده گفت: مشکل این درخواست آمریکا آن است که بازی را در اختیار تندروها قرار می دهد. هدف کلی برجام این بود که به شرکت های بزرگ اجازه داده شود تا وارد ایران شوند. در صورت همراهی با آمریکا همه چیز از کنترل خارج می شود من نمی توانم متصور شوم که انگلیس با آمریکا همراه می شود.

«آلیستر برت» از مقامات بلند پایه وزارت خارجه انگلیس نیز در مورد امکان همراهی انگلیس با آمریکا علیه ایران گفت: ما این نکته را روشن کرده ایم که برجام را به عنوان بخش مهمی از امنیت منطقه می دانیم. فکر می کنیم که این واقعا مهم است که به قراردادی که تعدادی از شرکا آن را امضا کرده اند پایبند باشیم.

برت در خصوص اینکه شرکت های انگلیسی طرف قرارداد با ایران چگونه می توانند از خود در برابر تحریم های آمریکا محافظت کنند گفت: اگر شرکتی از انجام فعالیت های قانونی هراس دارد باید بگویم که قانون اتحادیه اروپا از آن محافظت می کند. عملی بودن این موضوع ممکن است تفاوت هایی داشته باشد. تعداد زیادی از شرکت ها از این امر تاثیر نمی پذیرند.

لازم به ذکر است که اتحادیه اروپا برای محفوظ نگه داشتن شرکت های اروپایی طرف قرارداد با ایران از تحریم های آمریکا، قوانین مسدودساز خود را به رزو و اجرایی کرده است. به موجب این قوانینی اگر شرکتی به دلیل ارتباط با ایران از سوی آمریکا تنبیه شود می تواند غرامت دریافت کند.