به گزارش پارس نیوز، 

در این بیانیه از وزارت امور خارجه آمریکا خواسته شده نتایج نامه نگاری ها بین سازمان های آمریکایی درباره بسته جدید تحریم ها علیه روسیه در پرونده اسکریپال را اعلام کند.
در بیانیه آمده است: روسیه خواهان شفافیت رسیدگی به حادثه سالزبری انگلیس و مجازات عاملان این واقعه است و متاسفانه طرف آمریکایی به بهانه محرمانه بودن پرونده، مدرکی برای اثبات دخالت مسکو در این پرونده ارائه نکرده است.
در ادامه بیانیه افزوده شده است: روز گذشته طرف آمریکایی در دیدار دبیر سیاسی سفارت روسیه به تحریم های گسترده اشاره کرده که قرار است تحت پرونده اسکریپال به اتهام واهی دخالت مسکو در استفاده از گاز فلج کننده اعصاب نوویچوک وضع شود.
به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه روسیه را به استفاده از «تسلیحات شیمیایی یا بیولوژیک» در سوءقصد به جان یک جاسوس پیشین این کشور متهم و اعلام کرد که تحریم‌های جدید ضدروسی وضع می‌کند.
این تحریم‌ها واکنشی به پرونده مربوط به «سرگئی اسکریپال» و دخترش است که ادعا شده سال گذشته در انگلیس هدف حمله با گاز اعصاب قرار گرفتند.
هدر نوئرت سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این رابطه گفت: ایالات متحده برمبنای قانون کنترل و حذف تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک مصوب سال 1991 تشخیص داده که دولت فدراسیون روسیه یا این تسلیحات را علیه اتباع خود به کار گرفته یا [به هر جهت] با کاربرد آن ها، مرتکب نقض قوانین بین‌المللی شده است.
نوئرت تاکید کرد که مطابق قوانین داخلی آمریکا و لزوم آگاهی کنگره، تحریم‌های جدید ضدروسی از 22 اوت (31 مرداد) اجرایی خواهد شد.
اسکریپال و دخترش چهارم مارس گذشته (13 اسفند 1936) بیهوش روی نیمکتی در پارک شهر سالزبری انگلیس پیدا و به بیمارستان منتقل شده بودند.
گرچه آن‌ها پس از چند هفته بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند، اما این حادثه موجب ایجاد تنشی جدی در روابط میان روسیه با انگلیس و اتحادیه اروپا شد.
انگلیس آن زمان 23 دیپلمات روس را اخراج کرد و به پیروی از این کشور، آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا هم واکنش مشابهی نشان دادند. مسکو اما هرگونه دخالت در این حادثه را رد و لندن را به تخریب عامدانه روابط دو جانبه متهم کرده است.
وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه همزمان با تلاش‌های یک ماه اخیر دولت آمریکا برای بهبود روابط میان دو کشور صورت گرفته است.
آمریکا در چهار سال اخیر 54 بسته تحریم های اقتصادی و مالی علیه روسیه وضع کرده است.