به گزارش پارس نیوز، 

رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که اتحادیه اروپا با موافقت و هماهنگی طرف فلسطینی طرحی جامع برای حمل و نقل در همه شهر‌های کرانه باختری از جمله مناطق تحت کنترل رژیم صهیونیستی موسوم به "ج"، قدس شرقی و نوار غزه آماده کرده، اما در این باره هیچ مشورتی با طرف اسرائیلی نشده است.

این برنامه که تا سال ۲۰۴۵ ادامه دارد شامل ساخت شبکه‌های جاده‌ای، راه آهن، فرودگاه و بندر می‌شود.

در همین راستا، یسرائیل کاتس، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در این باره گفت: هنگامی که یک سال قبل اروپایی‌ها این طرح را ارائه کردند مخالفت خود با آن را اعلام و بر عدم اتصال غزه و کرانه باختری تاکید کردیم، تمام این طرح‌ها تنها جوهری روی کاغذ بوده و قابل قبول نیست.

وی در خصوص آتش‌بس با حماس نیز اظهار داشت: توافق آتش‌بس با حماس به دنبال جدایی کامل غزه از اسرائیل است و من موافق جدایی کامل آن هستم و معتقدم باید این منطقه را به "حکومتمان" مرتبط نکنیم بلکه آن را از طریق دریا به دیگر مناطق مرتبط کنیم.

وی افزود:، اما بدون بازگرداندن اجساد سربازان صهیونیستی هیچ‌گونه توافقی وجود نخواهد داشت. ما باید نوار مرزیمان با غزه را گسترش داده و عملیات جدایی مدنی را آغاز کنیم، مسؤولیت آن را به جهان واگذار کنیم و تنها رفتار نظامی را در پیش بگیریم.

در همین راستا، موتی یوگف، عضو کنست اسرائیل از حزب "خانه یهودی" در این باره گفت: طرح مطرح شده اتحادیه اروپا طرح ویژه مربوط به خودشان است و این طرح بدون اطلاع ما به دنبال ایجاد کشور فلسطین است که وجود خارجی ندارد.