به گزارش پارس نیوز، 

نتایج یک نظرسنجی جدید که روز دوشنبه منتشر شد، نشان داد بسیاری از فسلطینی‌ها مخالف طرح به اصطلاح «معامله قرن» هستند و معتقدند که این طرح نتیجه‌ای قابل قبول برایشان ندارد.

به نوشته خبرگزاری «معان» این نظرسنجی توسط موسسه «جی. ام. سی. سی» مورخ ۲۶ ژوئن و هفتم جولای ۲۰۱۸ با مشارکت ۱۲۰۰ فلسطینی بالای هجده سال در کرانه باختری اشغالی و باریکه غزه برگزار شد.

بر این اساس، ۸۰.۳% پرسش شوندگان با طرح آمریکایی «معامله قرن» مخالفت کردند و گفتند که این طرح دستاوردی برایشان ندارد. تنها ۶.۸ % پرسش شوندگان با این طرح موافق بودند.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که ۴۹.۱% فلسطینی‌ها موافق بازگشت به روند صلح و ۴۵.۶% مخالف این مسئله هستند.

این منبع خبری در خاتمه به تظاهرات صد‌ها فلسطینی در ماه جولای و در خیابان‌های شهر رام الله در مرکز کرانه باختری در مخالفت با طرح معامله قرن پیشنهاد شده از سوی دولت ترامپ اشاره کرد.

بر اساس طرح جدید دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، واشنگتن قصد دارد روستای «ابو دیس» در شرق بیت المقدس را به عنوان پایتخت فلسطین پیشنهاد بدهد و در مقابل رژیم صهیونیستی از سه یا پنج روستای فلسطینی اطراف قدس که توسط کابینه‌های رژیم اشغالگر به منطقه تحت نفوذ شهرداری قدس پس از اشغال در سال ۱۹۶۷ افزوده شده بود، عقب‌نشینی کند.

در همین حال بخش قدیمی قدس تحت حاکمیت اسرائیل باقی می‌ماند و ترامپ در طرح خود پیشنهاد‌هایی برای عقب نشینی رژیم صهیونیستی از شهرک‌های موجود یا تخلیه شهرک‌هایی که پرت و جدا خوانده می‌شود هم ندارد.