به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با روزنامه سان انگلیس گفت: اگر لندن بخواهد طرح های ترزا می را برای روابط انگلیس با اتحادیه اروپا پس از برگزیت اجرا کند، شاید قرارداد تجارت آزاد این کشور با آمریکا غیر ممکن باشد.

بر اساس این گزارش ترامپ در ادامه افزود: طرح های ترزا می برای روابط تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا پس از برگزیت به گونه ای است که دستیابی به یک قرارداد تجارت آزاد جدید با آمریکا را غیرممکن خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: اگر آنها به دنبال توافق این چنینی با اتحادیه اروپا باشند، ما ترجیح می دهیم که به جای تعامل با لندن با اتحادیه اروپا تعامل تجاری بیشتری داشته باشیم، در نتیجه قرارداد تجارت آزاد بین آمریکا و انگلیس از بین خواهد رفت.

ترامپ بار دیگر از رویکرد و روش مذاکراتی ترزا می برای برگزیت انتقاد کرد و گفت: اگر من جای ترزا می بودم، مذاکرات برگزیت را به شیوه دیگری انجام می دادم. من واقعا به ترزا می گفتم که مذاکرات برگزیت را چگونه انجام دهد ولی او به حرف من گوش نداد.

اظهارات ترامپ در شرایطی است که دو وزیر کابینه انگلیس در اعتراض به سیاست های ترزا می استعفا کرده اند. یکی از آنها بوریس جانسون وزیر خارجه سابق انگلیس است.

ترامپ درباره جانسون نیز گفت: او می تواند یک نخست وزیر بزرگ شود.

پس از این اظهارات جنجالی ترامپ، سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت: رئیس جمهور آمریکا به ترزا می نخست وزیر انگلیس علاقه دارد و احترام زیادی برای وی قائل است.