به گزارش پارس نیوز، 

سازمان ملل اعلام کرد که اگر کار و فعالیت‌های بندر الحدیده در پی حملات ائتلاف سعودی به غرب یمن و تشدید درگیری‌ها متوقف شود، عواقب انسانی ناشی از آن، فاجعه بار خواهد بود.

سازمان ملل متحد پیش از این نیز تحولاتی را که در شهر بندری الحدیده یمن رخ می دهد، نگران‎کننده خواند.

از سوی دیگر، نمایندگان پارلمان انگلیس نیز امروز دوشنبه طی نشستی خواستار اعمال فشار به ائتلاف سعودی و مقابله با بمباران بندر الحدیده شدند.

نمایندگان پارلمان انگلیس همچنین درباره تبعات فاجعه آمیز علیه میلیون‌ها یمنی در پی حملات ائتلاف سعودی به بندر الحدیده هشدار دادند.

ائتلاف سعودی که در نبرد زمینی با نیروهای ارتش یمن و انصارالله در الحدیده متحمل شکست شده‌اند، حملات هوایی خود به این بندر مهم و استراتژیک را از بامداد امروز دوشنبه شدت بخشیدند.

تشدید حملات هوایی عربستان در شرایطی است که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چند روز اخیر در جبهه‌های نبرد زمینی به پیشروی‌های خوبی در استان الحدیده دست یافته‌اند و برخی از مناطق اشغال شده ماننده الطائف و الجاح را بازپس گرفته‌اند.

منابع یمنی می‌گویند که در جریان عملیات پاکسازی منطقه الجاح بیش از ۵۰ نفر از شبه نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی کشته شده و دهها نفر دیگر به اسارت در آمده‌اند.

نیروهای ائتلاف متجاوز به یمن به رهبری عربستان سعودی از حدود یک ماه پیش حمله به سواحل غربی یمن و «الحدیده» را شدت بخشیده‌اند، اما با مقاومت ارتش و کمیته های مردمی در رسیدن به اهداف خود ناکام مانده‌اند. بندر الحدیده اصلی‌ترین مسیر ارسال کمک‌های بشردوستانه به یمن است.