به گزارش پارس نیوز، 

با گذشت بیش از یک هفته از وتوی قطعنامه پیشنهادی با موضوع محافظت از مردم فلسطین توسط آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، کشورهای اسلامی و عربی خواستار برگزاری جلسه اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل با موضوع فلسطین شدند.

دوازدهم خرداد آمریکا در ادامه حمایت‌های همه جانبه خود از رژیم صهیونیستی، در نشست شورای امنیت سازمان ملل پیش‌نویس قطعنامه‌ای که خواستار محافظت از مردم فلسطین بود را وتو کرد (جزئیات بیشتر).

 به گزارش رسانه‌ها، امروز یکشنبه «میرُسلاو لاجکاک» رئیس مجمع عمومی سازمان ملل خبر داده که چهارشنبه هفته جاری، این مجمع نشستی فوق‌العاده برای رای‌گیری درباره قطعنامه‌ای شبیه به قطعنامه اخیر وتو شده توسط آمریکا برگزار می‌کند.

بنا بر گزارش «الشرق الاوسط»، نماینده فلسطین در سازمان ملل خبر داده که نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و کشورهای عربی درخواست برگزاری این نشست اضطراری را مطرح کردند.

«ریاض منصور» همچنین خبر داده که در این جلسه همان قطعنامه پیشنهادی کویت در جلسه شورای امنیت سازمان ملل که توسط آمریکا وتو شد، به رای گذاشته می‌شود.

پیش از این نیز بارها، مجمع عمومی سازمان ملل در حمایت از فلسطین رای داده است چرا که در این مجمع، هر کشور عضو یک رای دارد و از حق وتو خبری نیست.