به گزارش پارس نیوز، 

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری در حاشیه اجلاس گروه هفت درباره دیدارش با رهبر کره شمالی گفت: «من به مأموریت صلح خواهم رفت.»

وی همچنین بار دیگر خواستار بازگشت روسیه به گروه هفت شد و گفت: «اینکه بتوانیم روسیه را بار دیگر در جمع کشورهای گروه هفت داشته باشیم، یک سرمایه خواهد بود.» او همچنین گفت بازگشت روسیه به گروه هفت، «بسیار مثبت» خواهد بود. 

رهبران کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کانادا و ژاپن سال 2014 با متهم کردن روسیه به دخالت در امور داخلی اوکراین، روسیه را از گروه "G8" یا هشت کشور بزرگ صنعتی جهان، برای مدت نامعلومی خارج کردند.

گروه هفت اگرچه قرار بود هفت قدرت اقتصادی برتر دنیا را نمایندگی کند اما قدرت های اقتصادی نوظهور این ترکیب را بر هم زدند. هیچ یک از اعضای گروه هفت قادر به نادیده گرفتن قدرت اقتصادی چین نیست. ششمین اقتصاد بزرگ جهان یعنی برزیل نیز جایی در گروه هفت ندارد. هند نیز که بیشترین سرعت رشد اقتصادی جهان را دارد در فهرست گروه هفت دیده نمی شود. بدین ترتیب می توان گفت گروه هفت دیگر قدرتمندترین اقتصادهای جهان را نمایندگی نمیکند. به ویژه آن که بحران اقتصادی در بیشتر کشورهای عضو از نفوذ اقتصادی آن کاسته است.

 ترامپ روز جمعه اعلام کرده بود روسیه باید در میز مذاکرات گروه 7 شرکت داشته باشد. این پیشنهاد با مخالفت کشورهای اروپایی رو به رو شد.