به گزارش پارس نیوز، 

رئیس‌جمهور ترکیه می‌گوید که شاید بعد از انتخابات آتی ÷ارلمانی و ریاست جمهوری در این کشور، قانون وضعیت اضطراری در ترکیه لغو شود.

در حالی که از روز پنجشنبه (دیروز) ۱۶ روز مانده به موعد برگزاری انتخابات سراسری ترکیه (پارلمانی و زودهنگام ریاست‌جمهوری)، رأی‌گیری از شهروندان ترک در کشور‌های خارجی آغاز شده، رئیس‌جمهور این کشور درباره احتمال لغو قانون وضعیت اضطراری و فوق العاده در این کشور صحبت کرد.

به گزارش دیلی صاباح، رجب طیب اردوغان اعلام کرده که شاید بعد از این انتخابات، وضعیت اضطراری و فوق العاده در ترکیه لغو شود.

قانون وضعیت فوق العاده در ترکیه به دنبال کودتای نافرجام ۱۵ جولای ۲۰۱۶ در این کشور تصویب و از آن زمان تا به امروز توسط پارلمان ترکیه تمدید شده است.

رئیس‌جمهور ترکیه البته گفت که «جنگ علیه گروه تروریستی گولن» همچنان با قوت و سرعت ادامه خواهد یافت.

وضعیت اضطراری در ترکیه از بیستم جولای ۲۰۱۶ یعنی ۵ روز پس از کودتای نافرجام اعمال شده و از آن زمان تاکنون، برای هفتمین بار متوالی و به مدت سه ماه تمدید شده است.

اردوغان در مصاحبه با شبکه «سی. ان. ان تُرک» تهدید پیشین ترکیه درباره عملیات نظامی در عراق به منظور پاکسازی مناطق مرزی از وجود «تروریست‌های» پ. ک. ک. را تکرار کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه هشدار داد که در صورتی که دولت مرکزی عراق، مناطق قندیل، سنجار و مخمور در شمال این کشور را پاکسازی نکند، ترکیه به مواضع تروریست‌ها در این مناطق حمله می‌کند.

وی همچنین خبر داد که «شاید هر لحظه»، حملات ترکیه به «قندیل» در شمال عراق شروع شود.