به گزارش پارس نیوز، 

 

وزارت خارجه الجزایر به شدت آنچه جنایت بربریت و حمام خون رژیم صهیونیستی ضد فلسطینی ها توصیف کرد را محکوم کرد و خواستار تحرک شورای امنیت در حمایت از فلسطینی ها شد.

در بیانیه وزارت خارجه الجزایر آمده است: الجزایر به شدت حمام خون و خشونت شدید و خونریزی در غزه از سوی نظامیان اشغالگر اسرائیلی ضد تظاهرات کنندگان بی گناه فلسطینی را محکوم می کند. در رویارویی با جنایت جنگی، جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت و سازمان ملل باید به مسئولیت خود در قبال ملت فلسطین عمل کند و از آن طبق قانون بین المللی بشری حمایت به عمل آورد وظلمی که در حق فلسطینی ها روا می شود را تصحیح کنند.

وزارت خارجه الجزایر بیان کرد: در این مناسبت اندوهناک در برابر شهیدان سر تعظیم فرود می آوریم و همبستگی کامل خود با ملت فلسطین و رهبران آن اعلام می داریم.

الجزایر حمایت کامل خود را از آرمان فلسطین و حق غیرقابل تصرف ملت فلسطین در ایجاد کشور مستقل به پایتختی قدس اعلام می دارد.

از سوی دیگر جنبش مجتمع السلام بزرگترین حزب اسلامی الجزایر به شدت جنایات اسرائیل ضد فلسطینی ها را محکوم کرد و انتقال سفارت آمریکا به قدس را جنایت دیگر و نقض آشکار حق ملت فلسطین در بازپس گیری سرزمینش دانست.