به گزارش پارس نیوز، 

رسانه‌های یمنی از وقوع انفجارهای شدید در استان «الحُدیده» یمن به دنبال حملات هوایی ائتلاف سعودی خبر دادند.

وب‌سایت خبری «الصحافة 24» یمن، امروز «سه‌شنبه» نوشت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی مواضع نیروهای انصار الله یمن را در استان مذکور هدف قرار داده‌اند.

وب سایت مذکور که از حامیان ائتلاف متجاوز سعودی است، اعلام کرد که در این حملات، پادگان گارد یمن واقع در 16 کیلومتری جنوب مرکز استان و مواضع نیروهای انصارالله یمن در منطقه «الحاج» در شهرستان »بیت الفقیه» در چندین نوبت به شدت هدف قرار گرفته است.

این رسانه یمنی به نقل از منابع نظامی همچنین مدعی شد که شماری از نیروهای انصارالله در درگیری‌های اخیر ساحل غربی کشته و زخمی شده‌اند.

بندر الحدیده یمن مهمترین بندر این کشور به شمار می‌رود که از ابتدای سال 1394 که ائتلاف عربستان سعودی علیه یمن اعلامن جنگ کرد، در کنترل نیروهای انصارالله قرار دارد.

این بندر در ساحل غربی یمن قرا رداشته و با توجه به محاصره چند سال این کشور از سوی ائتلاف سعودی تنها گذرگاه ارتباطی و امدادرسانی نیروهای انصارالله است.

ائتلاف متجاوز سعودی طی ماه‌های گذشته فشارهای زیای علیه انصارالله برای محاصره و اشغال این بندر اعمال کرده و حتی «صالح الصماد»، رئیس شورای عالی یمن در این استان شهادت رسید.

انصارالله استان الحدیده و بندر آن را خط قرمز خود می‌داند و اعلام کرده است برای حفظ آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.