به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از اسپوتنیک، منابع لیبیایی از وقایع نشست موسوم به نیروهای ملی لیبی در شهر بنغازی لیبی که طی آن شخصیت های رژیم قذافی حضور داشتند، پرده برداشتند.

این نشست در هتل تبستی در شهر بنغازی با شعار به خاطر نجات کشور از تروریسم و بی ثباتی و دخالت خارجی و با مشارکت همه گروههای ملی و طیف های سیاسی، بزرگان و عیان قبایل لیبی برگزار شد.

منابع لیبیایی اعلام کردند که در این نشست شماری از شخصیت های نظام سرهنگ معمر قذافی برای اولین از سال ۲۰۱۱ حضور داشتند.

این منابع به اسامی مسئولان نظام سابق اشاره ای نکردند اما اعلام کردند که برخی از این شرکت کنندگان در ارتکاب جنایات در جریان انقلاب ۱۷ فوریه ۲۰۱۱ مردم لیبی مشارکت داشته اند.

منابع لیبیایی بیان کردند: برخی از شرکت کنندگان با پرچم جدید لیبی که پس از سال ۲۰۱۱ انتخاب شد مخالفت و اعلام کردند که ما این پرچم را به رسمیت نمی شناسیم.

پایگاه آفریقا نیوز اعلام کرد که محمد بلقاسم الزوی رئیس کنگره کل مردمی(پارلمان) قذافی در این نشست حاضر بوده و در سخنرانی خود گفته است: این نشست پس از هفت سال رنجی که لیبی ها کشیده اند و لیبی به محلی برای تروریسم تبدیل شده، برگزار می شود. ما بخشی از ملت لیبی هستیم و ملت لیبی حق دارد که پرچم و سرود خود را انتخاب کند. ما وارد جزییات نمی شویم و فعلا باید کشور را نجات داد.