به گزارش پارس نیوز، 

نظامیان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه با پرتاب بمب‌های صوتی و گازهای اشک‌آور راهپیمایی "حق بازگشت شهروندان" فلسطینی در بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری اشغالی را سرکوب کردند و در نتیجه این حملات، شماری از شهروندان فلسطینی دچار خفگی شدند.

بر اساس این گزارش، این راهپیمایی از مرکز شهر بیت لحم به سمت شرق این شهر برگزار شد و شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی خواستار حق بازگشت شده و از کشورهای دنیا خواستند که مسئولیت‌های خود را در این زمینه انجام دهند.

محمد الجعفری یکی از اعضای گروه‌های فلسطینی در شهر بیت لحم گفت: پیام این راهپیمایی این است که شهروندان فلسطینی کوچانده شده از سرزمینشان همچنان به گزینه بازگشت پایبند هستند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی همچنین خواستار بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان شده و ادامه کوچاندن اجباری فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.

 

شهروندان فلسطینی همچنین سیاست‌های اخیر دولت آمریکا به‌ویژه انتقال سفارت این کشور به شهر قدس اشغالی و به‌رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند.

از سوی دیگر شماری از دانش‌آموزان در درگیری‌های شدید با نظامیان صهیونیستی در نزدیکی خیابان "الشهداء" در شهر الخلیل واقع در جنوب کرانه باختری اشغالی رخ داد، زخمی شدند.

 

53 شهید و 8536 زخمی از ابتدای راهپیمایی بازگشت تاکنون

وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت تاکنون 53 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده که این رژیم همچنان اجساد 6 نفر از آن‌ها را تحویل خانواده‌هایشان نداده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، از ابتدای راهپیمایی‌های بازگشت 8536 شهروند فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست یا بر اثر استنشاق گازهای سمی پرتاب شده توسط آن‌ها زخمی شده‌اند.

پنج نفر از شهدا و 793 نفر از مجروحان کودک هستند و 283 نفر از مجروحان نیز زن هستند.

نظامیان رژیم صهیونیستی حتی به امدادگران و آمبولانس‌ها رحم نکرده و 163 امدادگر با گلوله جنگی و گازهای اشک‌آور هدف قرار داده شدند و این در حالی است که به 24 دستگاه آمبولانس نیز خسارتی جزئی وارد شده است.

 

فراخوان برای تشدید درگیری با اشغالگران در کرانه باختری در جمعه "هشدار"

کمیته‌های ملی راهپیمایی‌های بازگشت خواستار انتفاضه و مشارکت مؤثر شهروندان فلسطینی در راهپیمایی روز جمعه در کرانه باختری اشغالی  شرکت کنند و با پرتاب سنگ و شیشه‌های کوکتل مولوتوف با نظامیان صهیونیست درگیر شوند.

این کمیته‌ها در رام الله از شهروندان فلسطینی خواستند که رهسپار مناطق  بیت إیل، نعلین، النبی صالح، بلعین، المزرعة الغربیة، برقا سلواد، و همه شهرک‌ها و نقاط تماس مرزی فلسطین با رژیم اشغالگر صهیونیستی شوند.

کمیته‌های ملی راهپیمایی‌های بازگشت در استان قدس نیز از شهروندان خواستند که به سمت مناطق قلندیا، العیزریه، ابودیس و اردوگاه شعفاط حرکت کنند و با نظامیان صهیونیستی در این مناطق و سایر مناطق درگیر شوند.

این کمیته‌ها در "طولکرم" نیز از جوانان فلسطینی خواستند که به سمت دو منطقه الخضوری و "مصانع الجیشوری" بروند و با نظامیان صهیونیست درگیر شوند.

کمیته‌های ملی راهپیمایی‌های بازگشت بر ضرورت مشارکت همه فلسطینیان در فعالیت‌های سالروز "نکبت" (تشکیل موجودیت رژیم اشغالگر صهیونیستی) در شهرها و شهرک‌های صهیونیست‌نشین تاکید کرد.

این کمیته‌ها افزودند: فعالیت‌ها و راهپیمایی‌ها از فردا (جمعه هشدار) تا روز نکبت در نیمه ماه جاری میلادی (24 اردیبهش) ادامه خواهد یافت و جوانان فلسطینی باید در خنثی کردن توطئه‌هایی که علیه مسئله فلسطین طراحی شده، نقش‌آفرینی و با رژیم اشغالگر و تجاوزهای ادامه دار آن علیه ملت فلسطین مقابله کنند.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه روز جمعه 30 مارس (10 فروردین) مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را آغاز کردند و این راهپیمایی همچنان ادامه دارد.