به گزارش پارس نیوز، 

گروه‌های تروریستی در منطقه شمال استان حمص، براساس توافق با ارتش سوریه موشک‌هایی را که قطر سال 2014 برای این گروه‌ها ارسال کرده بود، به دولت سوریه تحویل دادند.

ارتش سوریه اخیرا موفق شد طی توافقی با گروه‌های مسلح و تروریستی در ریف شمالی استان حمص، این منطقه را عاری از سلاح و تروریسم کند.

از جمله بند‌های توافق در ریف شمال استان حمص این بود که گروه‌های تروریستی و مسلح باید همه سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین خود را در این منطقه تحویل نیرو‌های ارتش داده و تنها با سلاح سبک و فردی، حمص را به مقصد ادلب ترک کنند.

گروه‌های مسلح تروریستی علاوه بر تحویل سلاح‌هایی مانند تانک و نفربر، موشک‌های ضد هواپیما خود را به ارتش سوریه تحویل داده‌اند.

به گزارش وبگاه خبری «دیدبان اطلاع‌رسانی حمص»، این موشک‌ها از نوع «FN_۶» ساخت چین است که قطر آن‌ها را از سودان خریده و در سال 2014 برای این گروه‌ها ارسال کرد.

سودان این موشک‌ها را در سال 2013 از چین خریده بود و قطر بعد از خریدن آن‌ها، از طریق ترکیه موشک‌ها را به گروهک موسوم به «ارتش آزاد سوریه» تحویل داد.

طبق گزارش‌های خبری، حمایت‌های قطر از تروریست‌ها تنها محدود به ارائه تسلیحات و کمک مالی نبوده و ارتش سوریه بعد از آزادسازی غوطه شرقی شهر دمشق، طی پاکسازی این منطقه تجهیزات رسانه‌های و مخابراتی شبکه الجزیره قطر را در غوطه کشف کرد.

ارتش سوریه همچنین در پیشروی‌های خود در جنوب شهر دمشق و ریف شمالی استان حمص، چندمین بار تجهیزات و سلاح‌های ساخت رژیم صهیونیستی را کشف و ضبط کرد.