به گزارش پارس نیوز، 

تایمز افزود که این دوئل نظامی، هفته گذشته زمانی رخ داد که «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس مشغول تصمیم‌گیری درباره به‌کارگیری گزینه نظامی علیه سوریه بود. به گفته این نشریه انگلیس این حادثه در آب‌های مدیترانه رخ‌داده است.

تایمز همچنین اضافه کرد که در این جریان، دو ناوچه و یک جنگنده ضد زیردریایی روسی، ناو انگلیسی را که مشغول مکان‌یابی برای استقرار موشک‌های تاماهاک در محدوده عملیاتی حمله به سوریه بوده را رهگیری کرده است.

این نشریه افزود: این ماجرا تا زمانی ادامه پیدا کرد که چهارشنبه گذشته جنگنده پی-8 آمریکا برای محافظت از زیردریایی‌های انگلیس به پرواز درآمد. 

به نوشته این نشریه انگلیسی، هرچند رویارویی زیردریایی‌های روسی و انگلیسی در دریای مدیترانه طی سال‌های اخیر معمول شده ، اما اتفاق اخیر برای اولین بار در آستانه حمله انگلیس و متحدانش به سوریه صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) بامداد شنبه گذشته دمشق پایتخت و استان حمص سوریه را هدف حمله موشکی قرارداد.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد: در این حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه، 110 موشک به خاک این کشور شلیک کرده است.

رسانه‌های غربی در روزهای گذشته مدعی استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شد و آمریکا، انگلیس و فرانسه به همین بهانه، دست به اقدام نظامی مشترک علیه سوریه زدند.

نخست‌وزیر انگلیس که بدون کسب موافقت پارلمان دست به چنین اقدامی زده به‌شدت از سوی احزاب مخالف تحت‌فشار قرار دارد. او روز گذشته در نشست اضطراری مجلس عوام تلاش کرد تا نمایندگان منتقد از مشارکت انگلیس در اقدام نظامی علیه سوریه، بدون کسب موافقت پارلمان را توجیه کند. 

وی در سخنان خود ادعا کرد که همراهی در این حمله تنها تبعیت از ترامپ نبوده بلکه در جهت حفظ منافع کشور صورت گرفته است.

بااین‌حال جرمی کوربین رهبر حزب مخالف دولت خواستار تصویب قانونی شده است که بر اساس آن، دولت انگلیس بدون کسب موافقت پارلمان قادر به اقدام نظامی نباشد. 

کوربین تصمیم «می» برای حمله به سوریه را عجولانه خوانده و گفت: ما در انگلیس نیاز به قانونی مانند قدرت‌های جنگی داریم که طبق آن، دولت در برابر آنچه بانام این کشور صورت می‌دهد به پارلمان پاسخ‌گو باشد.

امروز نیز دومین نشست اضطراری پارلمان انگلیس درباره حمله به سوریه برگزار خواهد شد تا نخست‌وزیر انگلیس به انتقاد نمایندگان پاسخ دهد.