• لینک کوتاه
 • منبع: فارس کد خبر: 459227

  سازمان گردشگری قطر اعلام کرد که با هدف افزایش شمار گردشگران خارجی در این کشور اتباع 80 کشور را از دریافت ویزای ورود به قطر معاف کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

   اداره کل گردشگری قطر روز چهارشنبه (امروز) اعلام کرد که شهروندان 80 کشور برای سفر به این کشور دیگر نیازی به ویزای ورود ندارند.

  بنا بر اعلام وب‌ سایت شبکه خبری الجزیره، حسن الابراهیم، رئیس بخش توسعه گردشگری اداره مذکور در نشستی خبری اعلام کرد که ملیت‌هایی که می‌توانند از این  معافیت استفاده کنند، به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ گروه اول شامل 33 ملیت می‌شود که می‌توانند به مدت 180 روز از زمان صدور این قانون، از این معافیت استفاده کنند و دارنده این معافیت می‌تواند به مدت 80 روز در اولین سفر یا طی چند سفر در این کشور بماند.

  به گفته وی، گروه دوم نیز شامل 47 ملیت بوده که معافیت 30 روزه از زمان صدور آن به دست می‌آورند و قابلیت تمدید آن به مدت 30 روز دیگر را دارد. دارنده این معافیت می‌تواند به مدت 30 روز در اولین سفر یا در سفرهای بعدی در قطر اقامت کند.

  وی با بیان اینکه این تغییرات در سیاست صدور ویزاهای قطر اولین و آخرین نخواهد بود، هدف از این اقدام را افزایش تعداد گردشگران خارجی در قطر و درآمدهای گردشگری دانست.

  این مقام قطری گفت که گردشگران واجد شرایط می‌توانند حداقل 48 ساعت قبل، از طریق اینترنت اقدام به دریافت این معافیت شوند.

  نزدیک به دو ماه است که 4 کشور عربستان، امارات، بحرین و مصر، روابط دیپلماتیک خود با قطر را به اتهام حمایت دوحه از تروریسم قطع و آن را تحریم کرده‌اند.

   

  تروریسم قطر اخذ رویداد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها