• لینک کوتاه
 • منبع: ایسنا کد خبر: 407216

  خبرگزاری رویترز امروز (جمعه) خبر داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا چند ساعت پس از سرزنش معترضان خود ، از آنان تقدیر کرد.

  به گزارش پارس نیوز،

  ترامپ ابتدا دیشب در توییتی نوشت: 'انتخابات موفق و بسیار آزاد ریاست جمهوری را برگزار کردیم. حالا معترضان حرفه ای با تحریک رسانه ها اعتراض می کنند. خیلی بی انصافی است!'

  وی چند ساعت بعد واوائل صبح جمعه به وقت نیویورک درتوییت دیگری نوشت : ' ازعلاقه گروه های اندکی ازمعترضان به کشور بزرگمان بسیار خرسندم. همگی با افتخار و در کنار هم خواهیم بود.'

  درهشت شهر بزرگ آمریکا وپس از شکست هیلاری کلینتون دمکرات از نامزد جمهوریخواهان اعتراضات اغلب آرام و مسالمت آمیزی آغاز شد. معترضان نگران هستند که ترامپ به حقوق مدنی آمریکائی ها آسیب رساند.

  به گزارش ایرنا، امروز اعلام شد که پلیس برخی شهرهای آمریکا در پی اخطار به تظاهرکنندگان ضد ترامپ در باره غیرقانونی بودن تجمع و لزوم متفرق شدن، شماری از آنان را دستگیر کرد.

  پلیس برای مقابله با تظاهرات که به خشونت کشیده است، از افشانه فلفل، تجیهیزات شلیک گلوله های لاستیکی و باتوم استفاده می کند.

  در جریان این تظاهرات خشونت بار که پلیس آن را به شورش تعبیر کرده است، شیشه های شماری از فروشگاه ها و خودروها شکسته شد و به اموال همگانی خسارت هایی وارد شد.

  انتخابات امریکا ترامپ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها