اندیشکده آمریکایی «دفاع از دموکراسی‌ها»در مطلبی پیرامون «ابزارهای نبرد نیابتی ایران به ویژه حزب الله لبنان و نحوه مهار آن» نوشت:در حالی‌که حزب الله معرف موفقیت اولیه ایران در رواج انقلاب است، امروزه جمهوری اسلامی مجموعه‌ای از مبارزان اسلامی را در خدمت دارد و به درستی «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه در سال 2015 گفت، ما شاهد صدور انقلاب اسلامی در سراسر منطقه هستیم.

بر اساس این گزارش،ایران به طور قابل توجهی نیروهای نبرد نیابتی را در عراق، سوریه، فلسطین و یمن در اختیار دارد، اما حزب الله کماکان قوی‌ترین گروه نیابتی ایران است. این گروه دارای زرادخانه‌های موشکی قدرتمند در لبنان است و حضور پنهانی در دیگر نقاط دارد و رزمندگانش در مناطق کلیدی که ایران در پی نفوذ در آنجا است حضور دارند.

بر این اساس با وجود حضور نیروهای حزب الله و تلفات وارد بر آن‌ها برای حفظ حکومت سوریه، قابلیت‌های آن کماکان کشنده هستند.

این اندیشکده در بخشی دیگر با اشاره به ابزارهای موجود در خدمت آمریکا برای مهار حزب الله چون اعمال تحریم، شناسایی نیروهای آن در سطح منطقه و جهان و حامیان مالی آن نوشت: آمریکا بهتر است با شرکای منطقه‌ای همکاری کرده تا جابجایی رزمندگان و ارسال مهمات به مناطق جنگی حزب الله قدغن شود. این امر نیازمند رصد شرکت‌های هوایی ایران چون «ایران ایر» و «ماهان» است.

در انتهای این مطلب آمده است: بعد از توافق اتمی تابستان گذشته که موجب تقویت حامیان ایران شد، کنگره آمریکا تلاش برای نبرد با حزب الله را افزون‌تر کرده اما لازم است تا از این گروه مراقبت بیشتری شود. با سران جدید در آمریکا و اروپا فضایی تازه برای تلاش های جدید در جهان مهار این تهدید جهانی وجود دارد.