• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 373390

  حادثه مرگبار اورلندو موجب بالا گرفتن بحث‌هایی در خصوص قوانین مربوط به اسلحه میان گروه‌های مخالف و موافق آن شده است.

  به گزارش پارس نیوز،

  پس از حادثه تیراندازی مرگبار «اورلندو» در آمریکا که موجب مرگ ده‌ها نفر شد، بحث و جدال موافقان و مخالفان اسلحه بالا گرفته است. بحث‌های زیادی در خصوص چگونگی جلوگیری از جنایات قاتلین مسلح به میان آمده است. مخالفان بر این باورند که قوانین سختگیرانه‌تری باید برای نگهداری اسلحه تصویب شود، همچنین تعداد اسلحه‌ها باید کاهش یابد. این در حالیست که موافقان نگهداری اسلحه، معتقدند تعداد سلاح باید در همه جا افزایش یابد.

  کمپین «ساکرامنتو برَدی» که حامی کاهش خشونت با اسلحه است، در واکنش به قتل عام اورلندو روز دوشنبه در مقابل کاپیتول شهر ساکرامنتو تجمعی را سازماندهی کرد. معترضان تابلوهایی را در دست داشتند که بر آن نوشته بود «ما در کنار اورلندو ایستاده‌ایم.» از نظر آنها اسلحه در آمریکا به راحتی دردسترس همه قرار می‌گیرد و معمولاً به دست کسانی می‌رسد که از آن به درستی استفاده نمی‌کنند.

  «دیِنا سایکس،» بنیانگذار یک سازمان حامی اسلحه اعلام کرد: «من طرفدار خشونت نیستم؛ اما گاهی اوقات تنها راه مقابله با خشونت، تیراندازی به سوی آن است.» البته مخالفان سایکس، اسلحه را بخشی از مشکل می‌دانند و تمایلی به استفاده از آن در حل مسئله ندارند. از نظر وی اگر افرادِ حاضر در باشگاه شبانه اجازه حمل سلاح داشتند، می‌توانستند به فرد مهاجم تیراندازی و از خود دفاع کنند.

  کمپین برَدی خواهان بررسی پیشینه خریداران اسلحه پیش از معامله شده است. این در حالیست که پیشینه «عمر متین» مسئول قتل عام اورلندو، در فلوریدا بررسی شده بود.


   

  آمریکا جدال اسلحه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها