جمعه بیست و چهارم اردیبهشت، خبر شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان بزرگ حزب الله لبنان به خبر نخست رسانه‌های منطقه‌ای تبدیل شد، هر چند صهیونیست‌ها و رژیم‌های مرتجع عرب حامی گروه‌های تروریستی تکفیری از این خبر خوشحال شدند،‌اما مردم و جامعه حامی مقاومت،خون پاک وی را سبب تقویت درخت تنومند مقاومت قلمداد کرده‌اند.

ذوالفقار حزب الله از مجاهدت تا شهادت :

نام : مصطفی امین بدرالدین

متولد: الغبیری، ششم آوریل 1961 میلادی

- سال 1982 میلادی به تشکیل گروه‌های جهادی و آموزش آن برای مقابله با دشمن صهیونیستی پرداخت.

-از مهمترین مجاهدانی قلمداد می‌شد که با تجاوزگری اسرائیل در ورودی‌های خلده در جنوب بیروت مقابله کرد و طی درگیری با صهیونیست‌ها زخمی شد.

- وی از پیشگامان مجاهدان شرکت کننده در نبردهای الغبیری و پل فرودگاه در سال 1982 به شمار می‌رفت.

-فرمانده شهید در تشکیل و آموزش گروه‌های نظامی مقاوم برای مقابله با اشغالگران اسرائیلی و تلاش برای بیرون راندن آن از بیروت و حومه آن فعالیت داشت.

-سال 1992 میلادی، فرماندهی یگان نظامی مرکزی را به دست گرفت و به ایجاد تشکیلات و طرح‌های نظامی پرداخت و برنامه‌‌ریزی بسیاری از عملیات‌های قهرمانانه و شهادت‌طلبانه و منحصر به فرد همچون نفوذ به مواضع دشمن و کارگذاشتن بمب و نبرد مستقیم را برعهده داشت که همین اقدامات، اشغالگران صهیونیست را به عقب‌نشینی در سال 2000 وادار کرد.

- نقش برجسته‌ای در مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی در جولای 1993 ایفا کرد و اسحاق رابین نخست وزیر وقت رژیم را وادار کرد تا به شکست در برابر حزب الله اعتراف کند.

-سال 1996 میلادی و در جریان جنگ صهیونیست‌ها موسوم به خوشه‌های خشم، مرحله جدیدی را پایه‌ریزی کرد و جهان را وادار کرد به مشروعیت مقاومت و حق دفاع از سرزمین اعتراف کند.

- سال 1997 میلادی نقش برجسته‌ای از نظر برنامه‌ریزی و نظارت بر عملیات منحصر به فرد مقاومت ایفا کرد.

-به متلاشی‌کردن ده‌ها شبکه جاسوسی مزدوران رژیم صهیونیستی در داخل لبنان پرداخت.

-با آغاز بحران سوریه در سال 2011 میلادی از اولین فرماندهانی بود که برای مقابله با طرح تکفیری در خاک سوریه در سطح نظامی و امنیتی در کار برنامه‌ریزی و فرماندهی در صحنه حاضر شد.

-این فرمانده شهید فعالیت جهادی خود را دنبال کرد تا این‌که جمعه سیزدهم می 2016(بیست و چهارم اردیبهشت) به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق دست یافت، چرا که خود گفته بود هرگز از سوریه باز نخواهد گشت مگر اینکه یا به شهادت برسد یا با پرچم پیروزی برگردد.