• لینک کوتاه
 • منبع: ایرنا کد خبر: 359307

  «ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی و رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان با بیان اینکه رئیس جمهوری آینده آمریکا هر فردی باشد، رفتار عربستان تغییر نخواهد کرد، خطاب به «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا گفت: اگر خواهان تغییر روابط با عربستان هستید، نیاز به توهین نیست.

  به گزارش پارس نیوز،

   این شاهزاده سعودی در گفت و گو با شبکه خبری آمریکایی سی.ان.ان افزود: سخن بر سربازگشت دوباره روابط عربستان و آمریکا است؛ روابطی که با روی کارآمدن رئیس جمهوری جدید تغییر نمی کند.

  وی تصریح کرد: منافع مشترک ریاض – واشنگتن و میزان وابستگی ما به این کشور، از جمله مواردی است که با آینده روابط عربستان و آمریکا مرتبط است.
  فیصل افزود: من فکر می کنم ما نباید از رئیس جمهوری آینده آمریکا بازگشت به دوران قبل را انتظار داشته باشیم؛ دورانی که همه چیز متفاوت بود.
  سفیر سابق عربستان در واشنگتن، خطاب به اوباما گفت: اگر خواهان تغییر رویه خود و تغییر روابط با عربستان هستید، نیاز به توهین نیست.
  اوباما اخیرا با انتقاد شدید از عربستان و برخی همپیمانانش در خاورمیانه گفته بود که این کشورها «فرصت طلبانی» هستند که قصدشان کشاندن پای آمریکا به جنگ های فرقه ای ویران کننده در منطقه است تا واشنگتن به جای آنها بجنگد.
  رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان درباره اتهامات اخیر محافل رسانه ای آمریکا در مورد نقش این کشور در حوادث 11 سپتامبر، گفت: این سخنان، نشخوار اتهامات و شبیه سازی های گذشته است. گرچه من اکنون مدافع دولت عربستان نیستم، اما همه ابهامات در این مورد رفع شده است و عربستان هیچ چیز برای پنهان کردن ندارد.
  فیصل پیشتر در نامه سرگشاده ای به روزنامه انگلیسی زبان عرب نیوز چاپ عربستان خطاب به اوباما مدعی شده بود: اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم که از حملات تروریستی مرگباری در آمریکا جلوگیری کرد. 
  فیصل به اوباما گفته بود: ما اوراق قرضه وزارت خزانه داری آمریکا را با سود کم خریداری کردیم، روندی که به اقتصاد کشور شما کمک می کند. همچنین دانشجویان کشورمان را روانه دانشگاه های آمریکا کردیم تا دانش و فن را در ازای هزینه های بالا بیاموزند.

   

   

  اوباما باراک اوباما دولت عربستان واشنگتن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها