• لینک کوتاه
 • منبع: عصر ایران کد خبر: 359246

  در بیست دلاری های جدید تصویر اندرو جکسون به پشت اسکناس منتقل خواهد شد و به جای آن تصویر خانم هریت تابمن یکی از مبارزان جنبش لغو برده داری آمریکا نقش خواهد بست.

  به گزارش پارس نیوز،

  به نقل از واشنگتن پست "جک لو" وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد تصویر روی اسکناس های بیست دلاری این کشور تغییر خواهد کرد و از این پس و روی اسکناس های جدید به جای تصویر "اندرو جکسون" هفتمین رییس جمهوری این کشور تصویر " هریت تابمن " یکی از فعالان زن جنبش لغو برده داری در آمریکا نقش خواهد بست.

  وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه با اعلام این خبر گفت در اسکناس های جدید بیست دلاری تصویر هریت تابمن در روی اسکناس نقش خواهد بست و تصویر اندرو جکسون به پشت اسکناس منتقل خواهد شد.
   
  اسکناس های بیست دلاری آمریکا تغییر می کند (+عکس)
   
  همچنین قرار است تصویر "الکساندر همیلتون " یکی از بنیانگذاران آمریکا و از مشاوران ارشد جورج واشنگتن نخستین رییس جمهوری آمریکا و همچنین بنیانگذار نظام مالی و قانون اساسی آمریکا روی اسکناس های 10 دلاری باقی بماند.

  به گفته وزیر خزانه داری آمریکا تغییرات جدید در راستای پاسداشت میراث تاریخی مبارزات ضد برده داری و ضد نابرابری جنسیتی انجام می شود.

  هیلاری کلینتون یکی از دو نامزد حزب دموکرات برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با استقبال از تصمیم وزارت خزانه داری به تصویر کردن چهره هریت تابمن روی اسکناس های بیست دلاری ، نوشت : "یک زن ، یک رهبر و یک مبارز راه آزادی؛ من گزینه ای بهتر از هریت تابمن را برای نقش بستن روی اسکناس بیست دلاری نمی شناسم."

  گفتنی است برخی سناتورهای جمهوریخواه با تصمیم وزارت خزانه داری در بردن تصویر اندرو جکسون به پشت اسکناس بیست دلاری مخالفت کرده اند. جکسون و تابمن در تاریخ آمریکا در دو جبهه مخالف در زمینه لغو برده داری بوده اند و در حالی که رییس جمهور جکسون از برده داران به نام بوده است خانم تابمن از مبارزان جنبش لغو برده داری بوده است.

  لامار الکساندر  سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی در کنگره در این زمینه گفته است: "تاریخ ایالات متحده اندرو جکسون در برابر هریت تابمن نبوده است بلکه هر دوی این چهره های تاریخی قهرمانان ملی آمریکا برای رسیدن به اهداف بلند ملت بوده اند."

  به گفته این سناتور جمهوریخواه :"ضرورتی ندارد برای تکریم و پاسداشت تابمن تصویر جکسون را جابجا کنیم. اندرو جکسون نخستین شهروند عادی ایالات متحده بود که به منصب رییس جمهوری کشور رسید."

  تصمیمات جدید وزارت خزانه داری آمریکا در راستای کمپین هایی بوده است که هدف آنها نقش بستن برخی چهره های مبارز زن روی اسکناس ها و برداشته شدن برخی از چهره های تاریخی طرفدار ایده برده داری صورت گرفته است. گفتنی است اندرو جکسون از مدافعان جدی برده داری و یکی از مخالفان جدی کاغذی شدن پول ملی آمریکا بوده است.
   
  هریت تابمن (1822-1913)
   
  اسکناس های بیست دلاری آمریکا تغییر می کند (+عکس)

  اندرو جکسون (1767- 1845)

  اسکناس های بیست دلاری آمریکا تغییر می کند (+عکس)

   

   

  انتخابات ریاست جمهوری پول رقابت رییس جمهور رییس جمهوری
  • ناشناس
   پاسخ

   مگرمادشمنی را،باابرقدرت شرق کنارگذاشتیم ضررکردیم( درسوریه که پشتیبانیمان کردند،محترمانه خزر رابهشان دادیم ازشکایتمان برای اس 300گذشتیم وحالا یکدونه اس300بهمان دادندوبقیه 800میلیون دلار راندادند،پولهای قراردادهای نیروگاهی راکه بهمان ندادند)چه ضرردیگری کردیم إ؟پس بنشینیدمثل دوتا انسان باتمدن کهن،رودرو بایک سیاهپوست آمریکایی که ازجنگ میترسد،درایران مذاکره کنیدوهمه کینه هایتان را واکنید

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها