به گزارش پارس به نقل از تسنیم،شبکه تلویزیونی المسیره وابسته با انصار الله یمن ناگفته هایی از اسرای سعودی که در نبرد با ارتش و کمیته های مردمی به اسارت در آمدند پخش کرد.

در این فیلم ابتدا اسیر سعودی به معرفی خود و نیز نحوه اسارت خود می پردازد: من نظامی سعودی "احمد حسن احمد العسیری" هستم، شماره نظامی 454482 و شماره ویژه و اختصاصی نظامی 491 است، ما روز پنجشنبه در موقعیت نظامی تپه "الدود" یا همان جبل الدود بودیم، ما همه در یک کامیون زرهی نظامی بودیم و کلا 10 نفر نظامی سعودی بودیم.

در برج دیدبانی هم 5 نظامی سعودی حضور داشتند که در درگیری‌ها این برج منهدم شد و آتش گرفت و هر 5 نظامی کشته شدند، در برابر یک کمین نظامی قرار گرفتیم، همه همرزمانم فرار کردند و من باقی ماندم چون زخمی شده بودم، آن چه روی داد همه همین ماجرایی است که اکنون تعریف کردم، به عزیزان و خانواده‌ام اطلاع می دهم که من زنده و سالم هستم، من در اینجا در سلامت به سر می برم و در امنیت قرار دارم. درباره نحوه رفتار با من نیز باید بگویم برادران یمنی رفتار بسیار خوبی با ما داشته‌اند.

تشریح نحوه به اسارت در آمدن

البته همان گونه که گفتم ما با کمین رو به رو شدیم، همرزمان من فرار کردند، اما من ماندم، البته آن کسی هم که با من بود، زخمی شد، من خودم را در آن لحظه و سرنوشتم را به خدا سپردم، اما بخدا رفتار این عزیزان با من بسیار خوب بود و هیچ کوتاهی در حقم نکردند، این گفته حقی است که نمی توانم غیر از این بگویم، آنها در حقم کوتاهی نکرده‌اند.

در حق این عزیزان این آیه کریمه صدق می‌کند، که می فرماید : " وَیُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْکِینًا وَیَتِیمًا وَأَسِیرًا ، إِنَّمَا نُطْعِمُکُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لا نُرِیدُ مِنکُمْ جَزَاء وَلا شُکُورًا " صدق می کند، خداوند به همه شما جزای خیر دهد.

تبلیغات منفی عربستان علیه انصارالله

وی درباره تبلیغات منفی که رژیم سعودی علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به راه انداخته بود اشاره کرد و در این رابطه گفت: نظام سعودی به ما در باره شما خبرهای گمراه کننده می داد، می گفت این ایران است که بیمارستان ها و اهالی را بمباران می کند، اما تازه امروز است که من واقعیت ها را دریافتم و متوجه شدم این آمریکاست که در پس این ماجرا قرار دارد.

پیام اسیر عربستانی به ملک سلمان: هرچه سریعتر به جنگ در یمن پایان دهید

اکنون تصویر برای ما بسیار واضح شده است، یمنی‌ها و عربستانی‌ها را به جان هم انداخته است و حتی یمنی‌ها را هم با خود درگیر ساخته و این آمریکاست که راحت کناری نشسته اما عرب‌ها به جان هم افتاده‌اند، من خطاب به ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی می‌گویم، به اوضاع ما رسیدگی کند، از او می خواهم به این جنگ پایان دهد، بار دیگر تکرار می‌کنم، به اوضاع ما رسیدگی کند و این جنگ را به صورت کامل متوقف نماید.

ناگفته‌های اسرای سعودی

به صراحت اجازه دهید واقعیتی را به شما بگویم، به ما گفته بودند خودتان را منفجر کنید اما هرگز به اسارت درنیایید، حتی یک نظامی سعودی با من بود، به جای این که خود را تسلیم کند، خود را منفجر کرد، ترکش‌هایی که در بدن اسرا می بینید به دلیل همان انفجار است.

به ما گفته بودند در صورت اسارت شما را شکنجه خواهند کرد و چشمانتان را از حدقه بیرون خواهند آورد، شما را تکه تکه خواهند کرد و بر روی زمین می‌کشند، همه آنها ایرانی هستند، بخدا قسم چنین می‌گفتند.

رفتار انسانی انصارالله با اسرا

من از همان لحظه نخست دیدم که رفتار آنها بسیار خوب بود، من سریع خود را تسلیم کرده بودم، رفتاری درست را از آنها دیدم، به من می گفتند تو برادر ما هستی حتی با زخمی‌ها هم رفتار درستی داشتند و زخمی‌ها آسوده خاطر درمان شدند.

من که در منطقه جبل الدود مستقر بودم دیدم که بمبارن ما بسیار گسترده بود، راست و چپ‌مان را بمباران کردند، حتی در یکی از این حملات تصور کردم کشته شده‌ام.

پیش از اسارت به ما می گفتند، یمنی ها به بیمارستان‌ها حمله می کنند و به سوله‌ها و انبارهای آذوقه هم رحم نمی‌کنند و همه چیز را نابود می سازند، تا این که اسیر شدم و دیدم چه کسی این جنایات را انجام می دهد، اینجا می توان واقعیت‌ها را به وضوح دید.

عربستان تبلیغات منفی شدیدی علیه ایران به راه انداخت

به شما می گویم که نظامیان سعودی را گمراه کرده‌اند و تبلیغات و اطلاعات نادرستی را به آنها داده‌اند، به ما گفته بودند این ایران است که می‌کُشد و بمباران می‌کند، گفته بودند این ایران است که از دشمنتان حمایت می‌کند، می‌گفتند ایران زنان و کودکان را در یمن می‌کُشد، حتی برای ما تصاویری می آوردند و می‌گفتند این مردم در حملات ایران کشته شده‌اند، می‌گفتند ایران در انفجارها دست دارد و مسائلی از این قبیل .

دیگر اسیر عربستانی؛ نگرانی وجود ندارد

"علی سالم علی الصبیحی" هستم، شماره ویژه و اختصاصی من 593 است، از تیپ 17 توپخانه هستم، گردان 22 ، محل اسارت جبل الدود است.

در اینجا لازم می‌دانم تا به خانواده خود اعلام کنم که بحمدالله حالم خوب است و سالم هستم و تنها رفتاری که تاکنون دیدم همه رفتار خوب بوده است. این عزیزان در حقم هیچ کوتاهی نکردند و رفتارشان با ما خیلی خوب است، من این را در برابر خداوند گواه می‌دهم. حال من با برادران یمنی خود بسیار خوب است، به همین دلیل می گویم کسی برای من نگران نباشد.