• لینک کوتاه
 • کد خبر: 334027

  سفیر اسبق آمریکا در رژیم صهیونیستی گفت: دخالت عربستان سعودی در یمن به نفع ایران است.

  به گزارش پارس به نقل از العالم، "مارتین اندیک" که نایب رئیس آکادمی "بروکینگز" در واشنگتن است، این مطلب را در مصاحبه با شبکه "سی ان ان" بیان کرد.

  وی افزود: پس از توافق اتمی کشورهای غربی با ایران، "باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا با جدیت کوشید تا با رهبری جدید عربستان، دو طرف یک صفحه باشند اما رهبران جوان عربستان تحت رهبری "ملک سلمان" در کنار ولیعهد، عربستان و کشورها عرب حوزه خلیج فارس را به طرف جنگ در یمن سوق دادند.  

  اندیک ادامه داد: اوباما به جای تلاش برای آرام سازی و بیان اینکه این ایده خوبی نیست (تجاوز به یمن) در کنار آنان (عربستانی ها) در جنگ شرکت کرد و اکنون همگی گرفتار شده اند و 50 درصد توانمندی نظامی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به خاطر جنگی که به بحران انسانی در یمن انجامیده، مستهلک شده، اقدامی که به نفع ایران است؛ ایرانی که در یمن دخالت ندارد.

  وی تصریح کرد: سلاح و توانمندی نظامی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در زمانی مستهلک می شود که ما می خواهیم آنان در دیگر مسایل منطقه فعال باشند؛ اکنون ما نیازمند آن هستیم که دو طرف (آمریکا و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس) در یک سنگر در برابر "داعش" و ایران باشند!.

  آمریکا در کنار عربستان، قطر، ترکیه و رژیم صهیدنیستی از ایجاد کنندگان، حامیان و تجهزکنندگان گروهک تروریستی داعش در منطقه هستند؛ اقدامی که جهت ایجاد هرج و مرج در منطقه برای تضمین امنیت رژیم صهیونیستی و حفظ آن صورت گرفته است. 

  عربستان به منظور سلطه بر یمن با 9 کشور عربی و آمریکا ائتلافی تشکیل داد و از 6 فروردین 1394 حملات هوایی و محاصره دریایی، زمینی و هوایی علیه یمن را آغاز کرد.

  حملات ائتلاف عربی - آمریکایی به سرکردگی عربستان به یمن تاکنون بیش از هشت هزار کشته و بیش از 20 هزار زخمی و صدها هزار نفر آواره بر جای گذاشته و موجب خسارت صدها میلیارد دلاری برای مردم یمن شده است.

   

   

  ایران رژیم صهیونیستی عربستان عربستان سعودی یمن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از
  • ناشناس
   پاسخ

   فقط دخالت عربستان دریمن به ایران نیست بلکه دخالت امریکا درکل منطقه هم بنفع ایران است چونکه هنرامریکا کشتاروتبعیض نژادیست اماایران طبق سنت پیامر رسیدگی به ضعفا وایستادگی دربرا بر ظلم استکبار وادم کش جهان است

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها