• لینک کوتاه
 • کد خبر: 334005

  "احمد الاسیر" تروریست تکفیری لبنانی، ساعت ده و نیم صبح روز جمعه (8 ژانویه) در میان تدابیر شدید امنیتی برای بازپرسی در طبقه اول دادگاه نظامی لبنان حضور یافت.

  به گزارش پارس به نقل از العالم، "احمد الاسیر" – تروریست فراری و امام جماعت سابق مسجد بلال بن رباح در دفتر قاضی "هانی حلمی" نماینده دولت و معاون دادگاه نظامی لبنان، به مدت بیش از سه ساعت در حضور یکی از وکلای مدافعش به سوالات بازپرس پاسخ داد.

  روزنامه لبنانی "السفیر" در گزارشی نوشت: الاسیر در ابتدا از وضعیت سلامتی خود و مشکلاتش در داخل زندان الریحانیّة به ویژه رنگ کاری های داخل زندان (با توجه به اینکه او مبتلا به بیماری آسم است)، به قاضی الحجار شکایت کرد.

  پس از صحبت های الاسیر و برخلاف انتظار وکلای مدافعش، دادستانی کل لبنان خواهان بازپرسی از الاسیر شد و طبق گفته "محمّد صبلوح" وکیل مدافع الاسیر، "معمول نیست که دادستانی از بازداشت شدگان بازپرسی کند و این اقدام در دادگاه لبنان برای اولین بار رخ داد."

  این درحالیست که منابع آگاه در داخل دادگاه نظامی لبنان اعلام کردند که این مساله، اقدامی عادی است و همواره اتفاق می افتد؛ به ویژه اینکه دادستانی کل لبنان دارای تخصص در این موضوع است و برای هدر ندادن فرصت به این کار اقدام می کند.

  وکلای مدافع الاسیر تلاش می کنند تا جزئیات این بازپرسی که الاسیر در آن "آسوده" بود، درز نکند و همواره برای محرمانه ماندن بازجویی ها چنین رویه ای را در پیش می گیرند.

  صبلوح دراین باره می گوید: "عنوان اصلی بازپرسی دادستانی کل لبنان از الاسیر، دقیق شدن در اظهارات اولیه وی در مدیریت کل امنیت است که اخیراً با توجه به محرمانه بودنش به "دادستانی کل نظامی" ارجاع داده شده، اظهاراتی که مشخص شده که "اصولاً درست نیست و درآن اطلاعات نادرست وجود دارد".

  این درحالیست که منابع یاد شده تاکید دارند که این موضوع بدین شکل نیست و دادستانی کل لبنان به طور عمد و به نیابت از الحجار و برای دقت بیشتر و با توجه به وجود موضوعات بسیار منشعب شده از موضوع اصلی از الاسیر، بازپرسی می کند؛ بازپرسی ها درارتباط با درگیری های "عبرا " بود که بازپرسی در ارتباط با آن در جلسه ای به ریاست خلیل ابراهیم و قضیه مشارکت الاسیر در درگیری های بحنین در جلسه ای با ریاست "ریاض ابوغیدا " قاضی تحقیق نظامی" برگزار می شود و قضیه "هسته های پنهان" که وی بعد از فرار از عبرا آنرا تاسیس کرد، در جلسه ای با ریاست "نجات ابوشقرا" قاضی تحقیق نظامی برگزار می شود.

  ازاین رو، دادستانی کل لبنان می خواست که از وجود اتهامات جدید علیه الاسیر مطمئن شود و در نتیجه بازجویی از وی درباره موضوعی باشد که همچنان گمان می رود که به طور کامل محرمانه و درخفا است و آن موضوع "حمایت مالی از گروه های تروریستی است که الاسیر آن ها را ایجاد کرده است".

  قاضی الحجّار با مطرح کردن سوال های مرتبط با این سوال که "این پول ها را از کجا آورده ای؟"، از الأسیر بازپرسی کرد و جلسه بعدی برای تکمیل باز را به 18 ماه جاری موکول کرد.

  با آغاز بحران در سوریه، الاسیر تلاشهای خود را برای آغاز فتنه مذهبی در لبنان آغاز کرد. وی در آخرین اقدام خود برای به آشوب کشیدن لبنان، در ژوئن 2013 مسیر صیدا به صور را بست و با حمایت نیروهای وهابی طرفدار خود به ایست بازرسی ارتش لبنان در صیدا حمله کرد.

  در این درگیری 24 نیروی ارتش لبنان کشته و بیش ازیکصد تن زخمی شدند، و همچنین 30 تروریست تکفیری از گروهک الاسیر کشته شدند.

   احمد الاسیر در فرودگاه بین المللی الحریری 24 مرداد ماه سال جاری هنگام فرار به مصر با گذرنامه جعلی، درحالی که چند عمل جراحی بر روی صورت خود انجام داده بود، دستگیر شد.

  زندان فتنه گروه های تروریستی لبنان معاون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها